České házenkářky deklasovaly Turecko

5. 4. 2006 20:43
Cheb - Výborně vstoupily do 33. ročníku mezinárodního házenkářského turnaje O štít města Chebu žen české reprezentantky. Ve svém úvodním vystoupení dnes deklasovaly Turecko 41:25.

Zápas byl vyrovnaný jen v úvodních dvaceti minutách, před poločasem hráčky Turecka povolily a české družstvo si vytvořilo sedmibrankový náskok. "Zpočátku nás soupeř trápil, ale když jsme získali náskok, tak to již byla jednoznačná záležitost. Dařily se nám hlavně rychlé protiútoky," řekl český trenér Lubomír Krejčíř.

Po přestávce již domácí házenkářky jasně dominovaly a vyhrály s naprostým přehledem. O vysoké vítězství se nejvíce zasloužily křídelní útočnice Knytlová s Roubínkovou.

Česko - Turecko 41:25 (20:13)
Sestava a branky ČR: L. Černá, Raníková - Fabíková 2, Polášková 6, Fleková 3, Kysučanová 2, Adámková 1, Poznarová 1/1, Simerská 2, Nevařilová 1, Knytlová 9/2, Roubínková 7, K. Černá 6, Stuchlová 1. Rozhodčí: Brkic, Jusufhodzic (Rak.). Sedmimetrové hody: 3/3 - 5/3. Vyloučení: 3:4. Diváci: 1000.

Slovensko - Island 25:21 (16:10)