Češi na začátku sezony válí. Přijdou v Austrálii žně?

Podívejte se, jak jsou na tom čeští tenisté a tenistky před nadcházejícím Australian Open a na koho narazí v prvním kole. Mohly by přijít žně!
Jaké jsou prognózy českých tenistů před Australian Open? Pokud bychom brali aktuální výsledky, tak už to snad lepší ani být nemůže. Podívejte se sami.
Petra Kvitová letos zatím prohrála jediný zápas. Po semifinále v Šen-čenu ovládla turnaj v Sydney a do Melbourne Parku přijela s jistě nejlepší možnou formou a psychickou pohodou. Los jí sice přisoudil kvalifikantku, které obecně bývají nevyzpytatelné. Ale i česká jednička je rozjetá a v zápasovém rytmu. Richel Hogenkampová z Nizozemska (137. na okruhu) by pro ni mohla být dobrým odrazovým můstkem k tomu, aby nasbírala za loňské první kolo co nejvíce bodů
Tomáš Berdych také prohrál jen jeden zápas a to ve finále turnaje v Dauhá. Světová sedmička jinak ovládla exhibici v Abú Zabí a předváděla skvělý tenis. Nutno říct, že v Austrálii bude pod tlakem. Obhájit semifinále z loňského roku nebude žádný med.
V prvním kole ho čeká Kolumbijec Alejandro Falla, kterému patří v žebříčku až 112 místo. V Aucklandu se dostal do čtvrtfinále, ale jinak v součtu s minulou sezonou moc dobré výsledky nemá. Navíc Berdych ho v minulosti už dvakrát porazil.
Foto: Reuters
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
18. 1. 2015 6:00
Podívejte se, jak jsou na tom čeští tenisté a tenistky před nadcházejícím Australian Open.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Lukašenko vyřeší problém s migranty na polských hranicích do konce roku, slíbil

Bělorusko se do konce roku pokusí vyřešit problém s migranty na své západní hranici, slíbil běloruský vůdce Alexandr Lukašenko v rozhovoru, který zveřejnila ruská agentura RIA Novosti. Evropská unie obviňuje Lukašenkův autoritářský režim, že migrační krizi na vnější hranici EU vytvořil v odplatě za sankce, které unie uvalila na Minsk kvůli porušování lidských práv, potlačování opozice a zfalšování loňských prezidentských voleb. Lukašenko obvinění odmítá.

Polsko a částečně i Litva od léta čelí náporu tisíců migrantů, převážně z Blízkého východu, kteří se pokoušejí překročit hranice a dostat se dále do Evropské unie, cílem je často Německo. Migrační krize se vystupňovala na podzim, Varšava se rozhodla začít stavět na hranici s Běloruskem 5,5 metru vysokou zábranu. S Lukašenkem, jehož legitimitu EU odmítla po loňských volbách uznat, minulý měsíc dvakrát telefonicky hovořila končící německá kancléřka Angela Merkelová.

"Já jí (Merkelové) rovnou řekl, že se vynasnažím vyřešit tento problém do Nového roku, protože jej nepotřebujeme. Lidé (migranti) se potloukají po Minsku a Grodnu," uvedl podle ruské agentury Lukašenko.

Bělorusko podle něj požádá uprchlíky z Blízkého východu, kteří se v zemi nacházejí legálně s turistickými vízy, aby se vrátili zpět domů, protože "humanitární koridor" vedoucí do vytouženého Německa nebude. Dodal, že do Iráku se z Běloruska už vrátila více než tisícovka běženců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy