Češi na začátku sezony válí. Přijdou v Austrálii žně?

Podívejte se, jak jsou na tom čeští tenisté a tenistky před nadcházejícím Australian Open a na koho narazí v prvním kole. Mohly by přijít žně!
Jaké jsou prognózy českých tenistů před Australian Open? Pokud bychom brali aktuální výsledky, tak už to snad lepší ani být nemůže. Podívejte se sami.
Petra Kvitová letos zatím prohrála jediný zápas. Po semifinále v Šen-čenu ovládla turnaj v Sydney a do Melbourne Parku přijela s jistě nejlepší možnou formou a psychickou pohodou. Los jí sice přisoudil kvalifikantku, které obecně bývají nevyzpytatelné. Ale i česká jednička je rozjetá a v zápasovém rytmu. Richel Hogenkampová z Nizozemska (137. na okruhu) by pro ni mohla být dobrým odrazovým můstkem k tomu, aby nasbírala za loňské první kolo co nejvíce bodů
Tomáš Berdych také prohrál jen jeden zápas a to ve finále turnaje v Dauhá. Světová sedmička jinak ovládla exhibici v Abú Zabí a předváděla skvělý tenis. Nutno říct, že v Austrálii bude pod tlakem. Obhájit semifinále z loňského roku nebude žádný med.
V prvním kole ho čeká Kolumbijec Alejandro Falla, kterému patří v žebříčku až 112 místo. V Aucklandu se dostal do čtvrtfinále, ale jinak v součtu s minulou sezonou moc dobré výsledky nemá. Navíc Berdych ho v minulosti už dvakrát porazil.
Foto: Reuters
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
18. 1. 2015 6:00
Podívejte se, jak jsou na tom čeští tenisté a tenistky před nadcházejícím Australian Open.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

V Británii stávkují železničáři. Půlka tratí bude ve čtvrtek a v sobotu zavřena

V Británii dnes stávkuje přes 45 000 železničářů. Kvůli mzdovým a pracovním podmínkám mají protestovat i v sobotu. Uzavřena je zhruba polovina britských tratí, funguje kolem 20 procent spojů, informoval zpravodajský server BBC. Stávku dříve ohlásily odborové svazy RMT, TSSA a Unite.

Podle společnosti Network Rail, která vlastní většinu železniční sítě, se očekává, že dnes a v sobotu bude po celé zemi jezdit kolem 4300 spojů. To je sice nejvyšší počet během série celostátních stávek odborů RMT, i tak to ale představuje pouze o něco víc než pětinu obvyklé úrovně služeb.

Na některých místech, včetně měst Portsmouth, Swansea a Blackpool, nebudou vlaky jezdit vůbec. Ani na sever od skotského města Falkirku nebudou jezdit žádné spoje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy