Bydlete jako Shaq. Za 28 milionů dolarů je k mání jeho panství i s basketbalovým hřištěm a vodopádem

Panství Shaquilla O'Neala je na prodej.
Luxusní sídlo v Orlandu bylo postaveno v roce 1990, o tři roky později ho Shaquille O'Neal koupil za 3.95 milionů dolarů.
Pozemek má výměru 16 tisíc metrů čtverečních.
Součástí je i soukromé basketbalové hřiště.
Odpočívat můžete v privátním kinosále.
Foto: www.premiersothebysrealty.com
Sport Sport
23. 5. 2018 16:21
Basketbalová legenda Shaquille O´Neal prodává dům v Orlandu. Podívejte se, co jeho rezidence nabízí.
 

Právě se děje

před 43 minutami

Soud otevřel cestu k přeměně tureckého chrámu Hagia Sofia na mešitu

Chrám Boží Moudrosti (Hagia Sofia), což je dominanta Istanbulu, kterou každoročně navštíví miliony turistů, se zřejmě bude moci přeměnit zpět na mešitu. Soud v Turecku totiž rozhodl, že v roce 1935 se z ní stalo muzeum protiprávně. Informuje o tom agentura Reuters i opoziční turecký server Ahval. Reuters se odvolává na své zdroje, Ahval cituje novináře provládního deníku Hürriyet.

Podle novináře Abdulkadira Selviho, který má podle serveru Ahval dobré kontakty na vládní úřady, soud už možnost přeměny na mešitu schválil a verdikt oznámí v pátek, až pod ním budou všechny potřebné podpisy. Soud přezkoumával přeměnu chrámu Boží moudrosti z mešity na muzeum, jímž se tato symbolická památka stala v rámci sekulárních reforem zakladatele moderního tureckého státu Mustafy Kemala Atatürka.

Monumentální chrám postavený v šestém století, v němž byli korunováni byzantští císařové, se změnil v mešitu po dobytí Konstantinopole (dnešní Istanbul) osmanskými vojsky v roce 1453. Nyní patří k nejnavštěvovanějším památkám Turecka a od roku 1985 je i na seznamu světového dědictví UNESCO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy