Varujte papeže, finále Ligy mistrů ohrožuje jeho život. František se za Liverpool asi modlit nebude

Sport Sport
23. 5. 2018 12:01
První muž Vatikánu by měl v sobotu raději držet palce Realu Madrid.
Papež František jako Argentinec je velkým fanouškem fotbalu, jeho oblíbeným týmem je San Lorenzo, s jehož hráči se také setkal. V sobotu bude nejspíš držet palce Realu Madrid...
Papež František jako Argentinec je velkým fanouškem fotbalu, jeho oblíbeným týmem je San Lorenzo, s jehož hráči se také setkal. V sobotu bude nejspíš držet palce Realu Madrid... | Foto: Reuters

Londýn/Praha - Je to jen náhoda? Papež František by na to asi neměl spoléhat a raději by se měl modlitbami zasadit o to, aby v sobotním finále Ligy mistrů vyhrál Real Madrid.

Proč? Na sociálních sítích si fanoušci všimli zajímavých souvislostí. Když se v roce 1978 konala v Anglii královská svatba - princ Michael si tehdy bral Marii Christinu - a Liverpool vyhrál Pohár mistrů evropských zemí, předchůdce dnešní Ligy mistrů, zemřel papež Pavel VI. (a vzápětí ještě v tom samém roce i jeho nástupce Jan Pavel I.).

V roce 2005 se princ Charles oženil s Camillou Parkerovou Bowlesovou. Liverpool triumfoval v Lize mistrů. A na věčnost odešel Jan Pavel II.

O tomto víkendu se konala velká sláva a princ Harry pojal před zraky celého světa za choť Meghan Markleovou. A Liverpool bude v sobotu usilovat o vítězství v Lize mistrů. Současný první muž Vatikánu František by se zkrátka měl mít na pozoru a raději doufat v třetí triumf Realu Madrid v řadě.

Jeden z tweetů varujících papeže:

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Slovenská opozice se nedohodla na velké koalici

Slovenské opoziční strany se ve čtvrtek nedokázaly dohodnout na vytvoření velké koalice, takzvaného "bloku změny", ve kterém by společně šly do parlamentních voleb v únoru příštího roku. Zkomplikovaly si tak podle agentury Reuters svůj cíl, že vystřídají vládní koalici tří stran vedenou levicovou stranou Směr, která dominuje slovenské politice v poslední dekádě.

Podpora Směru u voličů klesla po loňské vraždě investigativního novináře a jeho snoubenky, která vyvolala masové protesty proti korupci. Dlouholetý premiér Robert Fico se musel vzdát funkce v čele vlády, ale jeho koalice přežila. Vládu vede Peter Pellegrini, kterého si Fico vybral, a Směr je opět pokládán za favorita voleb.

Reuters poznamenal, že opozice v boji proti zkorumpovanému systému dosáhla obrovského úspěchu vítězstvím liberální právničky Zuzany Čaputové v loňských prezidentských volbách. Ale není jisté, zda tento úspěch dokáže zopakovat i v parlamentních volbách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy