Varujte papeže, finále Ligy mistrů ohrožuje jeho život. František se za Liverpool asi modlit nebude

Sport Sport
23. 5. 2018 12:01
První muž Vatikánu by měl v sobotu raději držet palce Realu Madrid.
Papež František jako Argentinec je velkým fanouškem fotbalu, jeho oblíbeným týmem je San Lorenzo, s jehož hráči se také setkal. V sobotu bude nejspíš držet palce Realu Madrid...
Papež František jako Argentinec je velkým fanouškem fotbalu, jeho oblíbeným týmem je San Lorenzo, s jehož hráči se také setkal. V sobotu bude nejspíš držet palce Realu Madrid... | Foto: Reuters

Londýn/Praha - Je to jen náhoda? Papež František by na to asi neměl spoléhat a raději by se měl modlitbami zasadit o to, aby v sobotním finále Ligy mistrů vyhrál Real Madrid.

Proč? Na sociálních sítích si fanoušci všimli zajímavých souvislostí. Když se v roce 1978 konala v Anglii královská svatba - princ Michael si tehdy bral Marii Christinu - a Liverpool vyhrál Pohár mistrů evropských zemí, předchůdce dnešní Ligy mistrů, zemřel papež Pavel VI. (a vzápětí ještě v tom samém roce i jeho nástupce Jan Pavel I.).

V roce 2005 se princ Charles oženil s Camillou Parkerovou Bowlesovou. Liverpool triumfoval v Lize mistrů. A na věčnost odešel Jan Pavel II.

O tomto víkendu se konala velká sláva a princ Harry pojal před zraky celého světa za choť Meghan Markleovou. A Liverpool bude v sobotu usilovat o vítězství v Lize mistrů. Současný první muž Vatikánu František by se zkrátka měl mít na pozoru a raději doufat v třetí triumf Realu Madrid v řadě.

Jeden z tweetů varujících papeže:

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 3 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy