Březinu po krátkém programu na ME nejvíc mrzí pád při čtveráku

ČTK ČTK
27. 1. 2016 23:11
Michal Březina dnes na evropském šampionátu v Bratislavě předvedl nejlepší krátký program v této sezoně.Díky němu může ze třetí pozice útočit na medaili.
Michal Březina zajel na evropském šampionátu povedený krátký program.
Michal Březina zajel na evropském šampionátu povedený krátký program. | Foto: Reuters

Bratislava - Nejlepší krátký program v dosavadní sezoně zajel na mistrovství Evropy krasobruslař Michal Březina a v Bratislavě je ve hře o medaile. Pětadvacetiletý český reprezentant byl v první části soutěže třetí a ve čtvrtek se tak bude snažit napodobit nebo vylepšit výsledek ze šampionátu v Záhřebu v roce 2013, kde byl třetí.

Kromě pádu bylo vše perfektní

"Je to lepší výsledek než loni na Evropě, což je super. A je to lepší než v celé letošní sezoně. Myslím si, že body jsou adekvátní za program, který jsem zajel. I když se nepovede jeden skok, tak to pořád jde. Všechno ostatní bylo perfektní a pak se body nasbírají," řekl Březina.

Pětadvacetiletý český reprezentant získal od rozhodčích 84,30 bodu a za vedoucím Javierem Fernándezem ze Španělska zaostal o více než osmnáct bodů. Od druhého Maxima Kovtuna z Ruska jej však dělí jen 3,79 bodu. Kdyby neupadl u čtverného salchowa, byl na tom lépe.

"Byl jsem si až moc jistý, že ho skočím, a to byla chyba. Ne, že bych ztratil respekt, ale šel jsem do něj s tím, že ho skočím. Nebyl jsem si až tak vědomý v tom, co dělám v dopadu, a trochu se mi před ním rozjely nohy. To byl hlavní důvod, proč jsem spadl," vysvětlil svěřenec trenéra Karla Fajfra. V tréninku se mu přitom skok dařil. "Bohužel se mi to vymstilo, měl jsem si ho pokazit v tréninku," podotkl s hořkým úsměvem.

Útok na medaili je reálný

Jinak měl ale dobrou náladu a je odhodlaný zaútočit na stupně vítězů. "Uvidíme, kolikátý pojedu a jak zajedou i ostatní. Každopádně medaili chci," řekl Březina, který plánuje do volné jízdy zařadit tři čtverné skoky. Předpokládá však, že na medaili by měly stačit i dva. "Když bude čistá, dva budou stačit," řekl.

Účastník olympijských her ve Vancouveru a v Soči je rád, že závod mužů v Bratislavě pokračuje hned druhý den a mezi jízdami není volno. "Já to mám radši, pauza mi až tak moc nesvědčí. Když zajedu kraťas dobře, napumpuje mně to a já to pak ze sebe potřebuju dostat. Když mám ten den volna, tak se ten adrenalin tolik neudrží," vysvětlil Březina.

Stejně jako další čeští reprezentanti si i on užil hned v prvním dnu šampionátu podporu fanoušků. "Bylo to perfektní a atmosféra je skvělá. Sice nebylo vyprodáno, ale je to uprostřed týdne. Lidi si třeba nemohou vzít volno z práce. Ke konci už jich bude víc a třeba i ve čtvrtek to bude ještě lepší," dodal Březina.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Facebook začíná označovat obsah státem kontrolovaných médií

Společnost Facebook začíná na stejnojmenné sociální síti k obsahu některých ruských, čínských a dalších médií připojovat upozornění, že dané redakce jsou částečně nebo zcela kontrolované státem. Na firemním webu to ve čtvrtek oznámil šéf bezpečnostního oddělení Facebooku Nathaniel Gleicher. Označení se ale ihned neobjevilo u příspěvků vybraných médií na domovských stránkách uživatelů, to se prý začne dít až v následujících dnech a pouze ve Spojených státech.

Nový prvek byl v momentě spuštění zapracován pouze do tzv. knihovny reklam a na facebookové stránky jednotlivých organizací. Podle agentury AP se změna ihned týkala asi 200 stránek včetně těch patřících ruskému webu Sputnik, čínské zpravodajské agentuře Nová Čína a íránské Press TV.

Například na stránce ruské RT se nyní čeští uživatelé v okénku "Transparentnost stránek" dočtou, že tato státem financovaná televizní stanice patří mezi "státem kontrolovaná média v zemi Rusko". Podrobnější popisek pak uvádí: "Tento vydavatel zcela nebo částečně podléhá ediční kontrole státu. Je to určeno celou řadou faktorů, zejména financováním, strukturou a novinářskými standardy."

Podle Gleichera by uživatelé měli mít přehled o tom, zda zprávy, které se jim zobrazují, pocházejí od média, které "může být pod vlivem vlády". Facebook prý opatření připravoval ve spolupráci s desítkami expertů na média, jejich regulaci, či lidská práva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy