Březinu po krátkém programu na ME nejvíc mrzí pád při čtveráku

ČTK ČTK
27. 1. 2016 23:11
Michal Březina dnes na evropském šampionátu v Bratislavě předvedl nejlepší krátký program v této sezoně.Díky němu může ze třetí pozice útočit na medaili.
Michal Březina zajel na evropském šampionátu povedený krátký program.
Michal Březina zajel na evropském šampionátu povedený krátký program. | Foto: Reuters

Bratislava - Nejlepší krátký program v dosavadní sezoně zajel na mistrovství Evropy krasobruslař Michal Březina a v Bratislavě je ve hře o medaile. Pětadvacetiletý český reprezentant byl v první části soutěže třetí a ve čtvrtek se tak bude snažit napodobit nebo vylepšit výsledek ze šampionátu v Záhřebu v roce 2013, kde byl třetí.

Kromě pádu bylo vše perfektní

"Je to lepší výsledek než loni na Evropě, což je super. A je to lepší než v celé letošní sezoně. Myslím si, že body jsou adekvátní za program, který jsem zajel. I když se nepovede jeden skok, tak to pořád jde. Všechno ostatní bylo perfektní a pak se body nasbírají," řekl Březina.

Pětadvacetiletý český reprezentant získal od rozhodčích 84,30 bodu a za vedoucím Javierem Fernándezem ze Španělska zaostal o více než osmnáct bodů. Od druhého Maxima Kovtuna z Ruska jej však dělí jen 3,79 bodu. Kdyby neupadl u čtverného salchowa, byl na tom lépe.

"Byl jsem si až moc jistý, že ho skočím, a to byla chyba. Ne, že bych ztratil respekt, ale šel jsem do něj s tím, že ho skočím. Nebyl jsem si až tak vědomý v tom, co dělám v dopadu, a trochu se mi před ním rozjely nohy. To byl hlavní důvod, proč jsem spadl," vysvětlil svěřenec trenéra Karla Fajfra. V tréninku se mu přitom skok dařil. "Bohužel se mi to vymstilo, měl jsem si ho pokazit v tréninku," podotkl s hořkým úsměvem.

Útok na medaili je reálný

Jinak měl ale dobrou náladu a je odhodlaný zaútočit na stupně vítězů. "Uvidíme, kolikátý pojedu a jak zajedou i ostatní. Každopádně medaili chci," řekl Březina, který plánuje do volné jízdy zařadit tři čtverné skoky. Předpokládá však, že na medaili by měly stačit i dva. "Když bude čistá, dva budou stačit," řekl.

Účastník olympijských her ve Vancouveru a v Soči je rád, že závod mužů v Bratislavě pokračuje hned druhý den a mezi jízdami není volno. "Já to mám radši, pauza mi až tak moc nesvědčí. Když zajedu kraťas dobře, napumpuje mně to a já to pak ze sebe potřebuju dostat. Když mám ten den volna, tak se ten adrenalin tolik neudrží," vysvětlil Březina.

Stejně jako další čeští reprezentanti si i on užil hned v prvním dnu šampionátu podporu fanoušků. "Bylo to perfektní a atmosféra je skvělá. Sice nebylo vyprodáno, ale je to uprostřed týdne. Lidi si třeba nemohou vzít volno z práce. Ke konci už jich bude víc a třeba i ve čtvrtek to bude ještě lepší," dodal Březina.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Ruský ledoborec se dostal do silné bouře a vypověděly mu motory, vyslal signál SOS

Ruský ledoborec, který se nachází s 33 lidmi na palubě u západních břehů Norska, za bouřlivého počasí vyslal tísňové volání. K plavidlu zamířily dva vlečné čluny a záchranný vrtulník. Ruský úřad pro námořní dopravu nicméně vzápětí uvedl, že signál SOS byl vyslán omylem a že loď není v problémech.

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norský deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy