Boxerským ostudám v těžké váze vládnou Kličkové

Jedna z obhajob (proti Francesku Pianetovi), která dostala Vladimira Klička do našeho žebříčku, o který zase tolik ale nejspíše nestojí.
Jedna z obhajob (proti Francesku Pianetovi), která dostala Vladimira Klička do našeho žebříčku, o který zase tolik ale nejspíše nestojí. Jaké jsou další vybrané souboje? O tom více v naší galerii.
5. MÍSTO - VITALIJ KLIČKO vs. KEVIN JOHNSON (vítězství Klička na body po 12ti kolech): Na jedné straně v dnešní době známý ukrajinský politik a na druhé straně v dnešní době známý obyčejný journeyman s velkými zkušenostmi se střetli před šesti lety. V nudné dvanáctikolové bitvě z roku 2009 se radoval z vítězství na body Kličko.
A proč fraška? Johnson celý zápas úplně rezignoval na útok, vyhlášený knockoutér Kličko zase nebyl schopen dostat „Kingpina" do vážnějších problémů. Ve zkratce shrnuto, pokus o zaujetí švýcarského publika se Ukrajinci jednoduše nepovedl. To, co nezvládl Kličko, dokázal až na konci května britský talent Anthony Joshua. Poslední olympijský vítěz v supertíze knockoutoval Johnsona ve druhém kole.
4. MÍSTO - VLADIMIR KLIČKO vs. FRANCESCO PIANETA (KO 6. kolo): Hra kočky s myší trvající šest kol. To byl souboj ukrajinského šampiona s německým Italem Pianetou z roku 2013. V tomto duelu šokoval Vladimir výběrem soupeře, když ukázal na nepříliš zkušeného a těžkými zápasy neostříleného Pianetu.
Foto: Reuters
Antonín Vavrda Antonín Vavrda
13. 6. 2015 12:00
Podívejte se na pět nejostudnějších obhajob šampionů těžké váhy za posledních patnáct let.

Podívejte se na pět nejostudnějších obhajob šampionů těžké váhy za posledních patnáct let. Naši video-galerii jasně vládnout bratři Kličkové.

Kam se může zařadit americký vládce federace WBC Deontay Wilder, který si pro první obhajobu titulu vybral neznámého a průměrného krajana Erika Molinu? O tom více v našem článku ZDE!

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 32 minutami

Hlavním městem Indonésie bude nově Nusantara na Borneu

Indonéský parlament schválil zákon o přesunu hlavního města z přelidněné Jakarty na ostrov Borneo, informovala agentura Reuters s odvoláním na předsedkyni parlamentu Puan Maharaniovou. Již v pondělí vláda oznámila, že nová metropole ponese jméno Nusantara.

Schválený zákon o hlavním městě poskytuje právní rámec pro realizaci ambiciózního plánu přesunu hlavního města, který prezident Joko Widodo představil v roce 2019. Norma stanovuje, jak bude výstavba nové metropole financována a spravována.

V pondělí ministr pro místní rozvoj Suharso Monoarfa uvedl, že nové hlavní město se bude jmenovat Nusantara, což je ve staré javánštině označení pro indonéské souostroví.

Ostrov Borneo sdílí Indonésie s Malajsií a Brunejí. Budoucí indonéská metropole má vzniknout v džungli provincie Východní Kalimantan, přibližně na půli cesty mezi městy Balikpapan a Samarinda, uvedla agentura DPA.

V nejlidnatější muslimské zemi světa, která má přes 273 milionů obyvatel, se debaty o zbudování nové metropole vedly několik desetiletí. V Jakartě ležící na přelidněném ostrově Jáva v současnosti žije kolem deseti milionů obyvatel, její širší aglomerace jich má až 30 milionů. Město se potýká se špínou a smogem, ale také s častými zemětřeseními a ničivými záplavami. Trápí je rovněž stoupající hladina oceánů i špatná infrastruktura.

Zdroj: ČTK
Další zprávy