Miliardová sprcha: Nejvíc utrácelo City, probrala se Serie A

Podívejte se ve fotopřehledu na největší fotbalové přestupy léta 2015, během kterého elitní týmy za posily utratily 89 miliard korun.
Přehled fotbalových přestupů nemůžeme začít jinde než v Anglii. V Premier League se za posily utratilo 1,043 miliardy eur, což je třetina celkového letního účtu za posily ve všech top ligách.
Nejvíce přitom utrácel Manchester City, který "Udělal" i největší přestup léta. Kevin de Bruyne se stěhuje na Etihad Stadium z Wolfsburgu za 75 milionů eur (cca 2 miliard korun). Tato astronomická částka z něj udělala sedmého nejdražšího fotbalistu všech dob.
Citizens ale ani nákupem Sterlinga neskončili. Na plných 45 milionů eur (1,2 miliardy), je přišel dle Manuela Pellegriniho nejlepší stoper španělské ligy Nicolas Otamendi. Inkasovala Valencie.
Trochu zpátky se v létě držela mistrovská Chelsea, jež ulovila jen dvě velká jména. Z Barcelony přichází za Mourinhem Pedro Rodriguez, který šampiony přišel na 27 milionů eur (730 milionů korun). Hned v prvním zápase za Blues se uvedl brankou a asistencí.
Foto: Reuters
Sport Sport
8. 8. 2015 11:00
etní přestupové období v evropských fotbalových ligách přineslo nový rekord. Celkem se utratilo 3,3 miliardy eur (asi 89 miliard korun).
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

V Británii stávkují železničáři. Půlka tratí bude ve čtvrtek a v sobotu zavřena

V Británii dnes stávkuje přes 45 000 železničářů. Kvůli mzdovým a pracovním podmínkám mají protestovat i v sobotu. Uzavřena je zhruba polovina britských tratí, funguje kolem 20 procent spojů, informoval zpravodajský server BBC. Stávku dříve ohlásily odborové svazy RMT, TSSA a Unite.

Podle společnosti Network Rail, která vlastní většinu železniční sítě, se očekává, že dnes a v sobotu bude po celé zemi jezdit kolem 4300 spojů. To je sice nejvyšší počet během série celostátních stávek odborů RMT, i tak to ale představuje pouze o něco víc než pětinu obvyklé úrovně služeb.

Na některých místech, včetně měst Portsmouth, Swansea a Blackpool, nebudou vlaky jezdit vůbec. Ani na sever od skotského města Falkirku nebudou jezdit žádné spoje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy