Miliardová sprcha: Nejvíc utrácelo City, probrala se Serie A

Podívejte se ve fotopřehledu na největší fotbalové přestupy léta 2015, během kterého elitní týmy za posily utratily 89 miliard korun.
Přehled fotbalových přestupů nemůžeme začít jinde než v Anglii. V Premier League se za posily utratilo 1,043 miliardy eur, což je třetina celkového letního účtu za posily ve všech top ligách.
Nejvíce přitom utrácel Manchester City, který "Udělal" i největší přestup léta. Kevin de Bruyne se stěhuje na Etihad Stadium z Wolfsburgu za 75 milionů eur (cca 2 miliard korun). Tato astronomická částka z něj udělala sedmého nejdražšího fotbalistu všech dob.
Citizens ale ani nákupem Sterlinga neskončili. Na plných 45 milionů eur (1,2 miliardy), je přišel dle Manuela Pellegriniho nejlepší stoper španělské ligy Nicolas Otamendi. Inkasovala Valencie.
Trochu zpátky se v létě držela mistrovská Chelsea, jež ulovila jen dvě velká jména. Z Barcelony přichází za Mourinhem Pedro Rodriguez, který šampiony přišel na 27 milionů eur (730 milionů korun). Hned v prvním zápase za Blues se uvedl brankou a asistencí.
Foto: Reuters
Sport Sport
8. 8. 2015 11:00
etní přestupové období v evropských fotbalových ligách přineslo nový rekord. Celkem se utratilo 3,3 miliardy eur (asi 89 miliard korun).
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Lukašenko vyřeší problém s migranty na polských hranicích do konce roku, slíbil

Bělorusko se do konce roku pokusí vyřešit problém s migranty na své západní hranici, slíbil běloruský vůdce Alexandr Lukašenko v rozhovoru, který zveřejnila ruská agentura RIA Novosti. Evropská unie obviňuje Lukašenkův autoritářský režim, že migrační krizi na vnější hranici EU vytvořil v odplatě za sankce, které unie uvalila na Minsk kvůli porušování lidských práv, potlačování opozice a zfalšování loňských prezidentských voleb. Lukašenko obvinění odmítá.

Polsko a částečně i Litva od léta čelí náporu tisíců migrantů, převážně z Blízkého východu, kteří se pokoušejí překročit hranice a dostat se dále do Evropské unie, cílem je často Německo. Migrační krize se vystupňovala na podzim, Varšava se rozhodla začít stavět na hranici s Běloruskem 5,5 metru vysokou zábranu. S Lukašenkem, jehož legitimitu EU odmítla po loňských volbách uznat, minulý měsíc dvakrát telefonicky hovořila končící německá kancléřka Angela Merkelová.

"Já jí (Merkelové) rovnou řekl, že se vynasnažím vyřešit tento problém do Nového roku, protože jej nepotřebujeme. Lidé (migranti) se potloukají po Minsku a Grodnu," uvedl podle ruské agentury Lukašenko.

Bělorusko podle něj požádá uprchlíky z Blízkého východu, kteří se v zemi nacházejí legálně s turistickými vízy, aby se vrátili zpět domů, protože "humanitární koridor" vedoucí do vytouženého Německa nebude. Dodal, že do Iráku se z Běloruska už vrátila více než tisícovka běženců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy