Boxerskou Interligu ovládli Slováci. Skončí po první sezoně?

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
31. 5. 2015 23:40
Boxerská Interliga bavila fanoušky, po letošní sezoně ji ale hrozí konec.
Zdeněk Chládek
Zdeněk Chládek | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha – Přestože ještě zbývá odboxovat poslední odložený duel mezi pražským BigBoardem a polským Górnikem Šlask, už nyní jsou všechny pozice v tabulce nově vzniklé Interligy jasně dané. Otázkou tak spíše je: bude tato soutěž pokračovat?

BigBoard si pojistil druhé místo

Nejdříve resumé: v pražském hotelu Olšanka a ve slovenské Dubnici se o víkendu boxovalo poslední kolo ligy. V české metropoli se radovali z triumfu borci BigBoardu Praha, kteří zdolali už jistého šampiona z Nitry 10:6. Díky triumfu si tak zajistili jistotu druhé příčky v tabulce. Bronzovou pozici potvrdili výhrou na Slovensku 12:4 boxeři Prostějova.

Oba tuzemské celky dokázaly triumfovat, přestože v jejich řadách chyběli reprezentanti, kteří se vydali ve čtvrtek na poslední soustředění před blížícími se Evropskými hrami v ázerbájdžánském Baku. „Děkujeme fanouškům, sponzorům i vedení klubu v čele s Dušanem Palcerem za podporu. Druhé místo v Interlize patří jim. A je důkazem toho, že špičkový box prostě do Prahy patří,“ řekl pro Aktuálně.cz vedoucí BigBoardu Pavel Hynek.

Ten už nyní chystá se svými spolupracovníky sestavu na další sezonu. Barvy celku složeného především z party Pražského rohovníku vedeného šéftrenérem Míťou Soukupem posílí od léta nejlepší tuzemská supertíha Daniel Táborský.

V jaké soutěži budou Češi startovat?

Pražský obr, který se v týdnu stal i prvním oficiálním prezidentem MEB (Manažerské extraligy boxu) letos boxoval na podzim ještě v těžké váze za Prostějov, poté se věnoval svému přesunu do nejprestižnější váhové kategorie a většinu jara strávil na soustředění s národním týmem. Stejně například dlouholetá domácí jednička Zdeněk Chládek, jehož práva na interligu vlastní také BigBoard.

Je otázkou, v jaké soutěži se nejen oni dva představí. „Vše záleží na polském svazu. Pokud by Interliga zanikla, půjdeme do Boxing One, obdobné soutěže, ve které soupeří slovenské, maďarské a chorvatské výběry,“ vysvětlil šéf pražské formace Ladislav Kutil, který je mimo jiné manažerem známé a oblíbené série Heroes Gate.

Právě polský zástupce, stejně jako slovenská Dubnica se ocitly v průběhu soutěže ve finančních potížích. Na sever od našich hranic především kvůli prestižní WSB (World Series of Boxing) pod hlavičkou AIBA (Mezinárodní boxerské federace), kde má Polsko svého zástupce a kam se soustředí nejlepší světoví amatérští boxeři. Na Slovensku naopak museli „živit“ vedle Interligy právě i Boxing One.

Jak vše dopadne? To je zatím ve hvězdách, špičkový amatérský box ale z tuzemských ringů určitě nevymizí. A to je s výhledem na nominační měsíce směrem k brazilské olympiádě v příštím roce dobrá zpráva.

Boxerská interliga:

BC BigBoard Praha - BC Stavbár Nitra 10:6

Body: Pitra (do 64 kg), Bartl (69), Kliment (75), Ducár (91), Šour (nad 91) - Tankó (56), Zátorský (60), Strnisko (81).

BC DTJ Prostějov - BC Dubnica nad Váhom 12:4

Body: Barák (56), Aperjan (60), Schilder (64), Šerban (69), Lencát (75), Bernáth (nad 91) - Džanaj (81), Tlkavec (91).

Tabulka:

1. BC Stavbár Nitra 8 7 0 1 94:34 14
2. BC BigBoard Praha 7 5 0 2 84:48 10
3. BC DTJ Prostějov 8 4 1 3 78:50 9
4. BC Dubnica nad Váhom 8 2 0 6 44:84 4
5. Górny Slask 7 0 1 6 24:88 1
 

Právě se děje

Další zprávy