Boxerskou Interligu ovládli Slováci. Skončí po první sezoně?

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
31. 5. 2015 23:40
Boxerská Interliga bavila fanoušky, po letošní sezoně ji ale hrozí konec.
Zdeněk Chládek
Zdeněk Chládek | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha – Přestože ještě zbývá odboxovat poslední odložený duel mezi pražským BigBoardem a polským Górnikem Šlask, už nyní jsou všechny pozice v tabulce nově vzniklé Interligy jasně dané. Otázkou tak spíše je: bude tato soutěž pokračovat?

BigBoard si pojistil druhé místo

Nejdříve resumé: v pražském hotelu Olšanka a ve slovenské Dubnici se o víkendu boxovalo poslední kolo ligy. V české metropoli se radovali z triumfu borci BigBoardu Praha, kteří zdolali už jistého šampiona z Nitry 10:6. Díky triumfu si tak zajistili jistotu druhé příčky v tabulce. Bronzovou pozici potvrdili výhrou na Slovensku 12:4 boxeři Prostějova.

Oba tuzemské celky dokázaly triumfovat, přestože v jejich řadách chyběli reprezentanti, kteří se vydali ve čtvrtek na poslední soustředění před blížícími se Evropskými hrami v ázerbájdžánském Baku. „Děkujeme fanouškům, sponzorům i vedení klubu v čele s Dušanem Palcerem za podporu. Druhé místo v Interlize patří jim. A je důkazem toho, že špičkový box prostě do Prahy patří,“ řekl pro Aktuálně.cz vedoucí BigBoardu Pavel Hynek.

Ten už nyní chystá se svými spolupracovníky sestavu na další sezonu. Barvy celku složeného především z party Pražského rohovníku vedeného šéftrenérem Míťou Soukupem posílí od léta nejlepší tuzemská supertíha Daniel Táborský.

V jaké soutěži budou Češi startovat?

Pražský obr, který se v týdnu stal i prvním oficiálním prezidentem MEB (Manažerské extraligy boxu) letos boxoval na podzim ještě v těžké váze za Prostějov, poté se věnoval svému přesunu do nejprestižnější váhové kategorie a většinu jara strávil na soustředění s národním týmem. Stejně například dlouholetá domácí jednička Zdeněk Chládek, jehož práva na interligu vlastní také BigBoard.

Je otázkou, v jaké soutěži se nejen oni dva představí. „Vše záleží na polském svazu. Pokud by Interliga zanikla, půjdeme do Boxing One, obdobné soutěže, ve které soupeří slovenské, maďarské a chorvatské výběry,“ vysvětlil šéf pražské formace Ladislav Kutil, který je mimo jiné manažerem známé a oblíbené série Heroes Gate.

Právě polský zástupce, stejně jako slovenská Dubnica se ocitly v průběhu soutěže ve finančních potížích. Na sever od našich hranic především kvůli prestižní WSB (World Series of Boxing) pod hlavičkou AIBA (Mezinárodní boxerské federace), kde má Polsko svého zástupce a kam se soustředí nejlepší světoví amatérští boxeři. Na Slovensku naopak museli „živit“ vedle Interligy právě i Boxing One.

Jak vše dopadne? To je zatím ve hvězdách, špičkový amatérský box ale z tuzemských ringů určitě nevymizí. A to je s výhledem na nominační měsíce směrem k brazilské olympiádě v příštím roce dobrá zpráva.

Boxerská interliga:

BC BigBoard Praha - BC Stavbár Nitra 10:6

Body: Pitra (do 64 kg), Bartl (69), Kliment (75), Ducár (91), Šour (nad 91) - Tankó (56), Zátorský (60), Strnisko (81).

BC DTJ Prostějov - BC Dubnica nad Váhom 12:4

Body: Barák (56), Aperjan (60), Schilder (64), Šerban (69), Lencát (75), Bernáth (nad 91) - Džanaj (81), Tlkavec (91).

Tabulka:

1. BC Stavbár Nitra 8 7 0 1 94:34 14
2. BC BigBoard Praha 7 5 0 2 84:48 10
3. BC DTJ Prostějov 8 4 1 3 78:50 9
4. BC Dubnica nad Váhom 8 2 0 6 44:84 4
5. Górny Slask 7 0 1 6 24:88 1
 

Právě se děje

před 31 minutami

Z paraguayského vězení uprchlo 75 nebezpečných trestanců

Nejméně 75 vězňů, mezi nimiž jsou členové zvlášť nebezpečných brazilských gangů, uprchlo z vězení v Paraguayi. Oznámily to dnes v Asunciónu vládní zdroje. Uprchlíci se prokopali na svobodu tunelem, o němž podle přesvědčení vyšetřovatelů musel vězeňský personál vědět.

Věznice se nachází ve městě Pedro Juan Caballero při hranicích s Brazílií. Její ředitel bezprostředně po útěku přišel o práci, napsala agentura Reuters. "Byla to operace připravovaná řadu dní a je nemožné, aby o tom personál vězení nevěděl… Bylo to očividně zaplacené," řekla novinářům paraguayská ministryně spravedlnosti Cecilia Pérezová.

Hraniční oblast je známá jako trasa pašeráků drog, většinou členů brazilských zločineckých skupin. Do pátrání po uprchlících se kromě paraguayské zapojila i brazilská policie.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Severovýchod Kanady zápasí s prudkou zimní bouří, pomáhají dvě stovky vojáků

Do provincie Nový Foundland na severovýchodě Kanady v neděli vláda vyslala dvě stovky vojáků, kteří mají pomoci místním obyvatelům zvládnout prudký nápor zimní bouře. Oznámil to ministr obrany Harjit Sajjan. Spolu s vojáky směřují do oblasti nákladní letouny a vrtulníky.

Správní středisko provincie St. John's zasypalo 75 centimetrů sněhu a situaci komplikuje vítr o síle až 130 kilometrů v hodině. Mnoho silnic je kvůli kalamitě neprůjezdných, v provincii byl vyhlášen stav nouze. Pomoc armády se v příštích dnech zvýší, do regionu zamíří další vojáci, řekl ministr Sajjan.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Účastníci berlínské konference se dohodli na dodržování embarga v Libyi

Účastníci konference o Libyi se v neděli dohodli na dodržování stávajícího zbrojního embarga a jeho lepší kontrole. Zavázali se také, že ukončí vojenskou podporu znesvářených stran. Na tiskové konferenci po skončení konference to uvedli generální tajemník OSN António Guterres německá kancléřka Angela Merkelová, která schůzku na nejvyšší úrovni svolala.

"Nemůžu dostatečně zdůraznit, že neexistuje žádné vojenské řešení konfliktu v Libyi, na tom se shodli všichni účastníci konference," řekl Guterres. "A dnes se také všichni účastníci této konference zavázali do tohoto ozbrojeného konfliktu nebo vnitřních záležitostí Libye nezasahovat," poznamenal.

"Můžu potvrdit, že všichni jsou zajedno, že chceme respektovat zbrojní embargo, a že bude také více kontrolováno než v minulosti," uvedla zase Merkelová, podle níž je důležité, aby závěry konference nyní potvrdila také Rada bezpečnosti OSN.

Berlínského jednání se zúčastnili mimo jiné ruský prezident Vladimir Putin, francouzský prezident Emmanuel Macron nebo americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy