Česká supertíha má novou jedničku. Táborský zdolal Šoura

'Mašina' ovládla bitvu titánů. Táborský ale jistotu nemá
Oba se nejprve představili na úvodním ceremoniálu všech osmnácti gladiátorů a dvou bojovnic, které vytvořili celkem deset dvojic. Velmi dobře poskládaných dvojic.
Poté každý po svém zahájili přípravu na souboj. Táborský si zde sedl vedle svého kondičního trenéra z BodyBest Martina Štěpánka mezi diváky a se sluchátky v uších nabíral koncentraci.
Oba přijeli podpořit i jejich fanoušci. Více hlasivek v hledišti měl pražský bijec Táborský, kterému přijeli udělat pořádný kotel mimo jiné i jeho svěřenci z Real Fight Clubu, mladší bratr Matyáš, sám také aktivní bojovník, a také maminka.
Šour - ač šampion supertěžké váhy - vstupoval do ringu coby první, do červeného rohu.
Foto: Filip Škeřík
Sport ČTK Sport, ČTK
30. 3. 2015 10:04
Boxer Daniel Táborský se o víkendu posunul na post české amatérské jedničky ve váhové kategorii nad 91 kg a přiblížil se tak účasti na červnových Evropských hrách v Baku.

Jičín/Praha - Boxer Daniel Táborský se o víkendu posunul na post české amatérské jedničky ve váhové kategorii nad 91 kg a přiblížil se tak účasti na červnových Evropských hrách v Baku. Táborský na galavečeru v Jičíně porazil úřadujícího domácího šampiona Pavla Šoura.

Dvaadvacetiletý Táborský zaskočil o jedenáct let staršího protivníka v prvním kole, ve kterém položil základ své výhry. Další kola byla už vyrovnaná. "Ještě nikdy mě nikdo tak nezbil jako Dan v prvním kole," přiznal Šour pro web profiboxing.cz.

"Bylo to hodně náročné, vítězství mě stálo všechny síly. Pavel je velký bojovník, který se nikdy nevzdává," řekl Táborský, svěřenec Filipa Miňovského a kondičního kouče Martina Štěpánka.

Duel pozorně sledoval i reprezentační kouč Vasil Larionov, který pochválil oba boxery. "Byl to pro oba především po psychické stránce hrozně těžký duel. A myslím, že měl evropské parametry," uvedl Larionov.

"Škoda, že oba takové zápasy neboxují pravidelně. Dan měl od říjnové republiky skoro deset soubojů, pořádného soupeře měl jen na únorovém soustředění v Bulharsku, kde těsně prohrál s Irem," podotkl.

Přestože se Táborský posunul na post české jedničky, jistou nominaci na mezinárodní akce včetně Evropských her nemá. "Dan má nyní v boji o pozici reprezentační jedničky navrch. Do Evropských her jsou skoro tři měsíce. Když teď určím Dana jedničkou, Pavel ztratí motivaci, Dan může na sobě přestat dřít. Nakonec se třeba zraní a koho já pak pošlu do Baku?" uvedl Larionov.

Nominaci na první vrcholný turnaj sezony musí nahlásit do konce dubna, do té doby Táborského i Šoura čekají starty na mezinárodních turnajích. Evropské hry budou první šancí přiblížit se kvalifikaci na olympijské hry v Riu de Janeiro, v Baku totiž budou ve hře body do světového žebříčku.

V srpnu boxery čeká mistrovství Evropy a v říjnu světový šampionát, který bude hlavní kvalifikační akcí na olympiádu. Dodatečné kvalifikační turnaje se poté uskuteční příští rok.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Poslanci naléhali na Metnara, aby nechal ve funkci vojenského historika Stehlíka, ministr to zváží

Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) zváží budoucnost ředitele odboru válečných veteránů Eduarda Stehlíka, který by měl v armádě do konce roku skončit. Na dnešním jednání sněmovního výboru pro obranu nevyloučil revizi návrhu. Rozhodnout chce v brzy. Výbor mu doporučil, aby vedení odboru neměnil. Poslanci také nechtějí, aby ředitel odboru byl na rozdíl od současnosti civilista, s čímž zatím ministerstvo počítá.

Stehlíkovi ke konci roku končí vojenský závazek, ministerstvo mu jej nechtělo prodloužit. Na jeho podporu vystoupilo v minulých dnech několik politiků včetně premiéra Andreje Babiše (ANO).

Metnar označil Stehlíka za výborného historika. Motivace ke změně podle něj vycházela ze zkušeností například policie, kde podobnou pozici také zastává civilista.

Zdroj: ČTK
Další zprávy