Ukrajina má následovníka bratrů Kličkových. Tak Usyk senzačně pokořil Joshuu

Ukrajina má následovníka bratrů Kličkových. Tak Usyk senzačně pokořil Joshuu
Porazil favorizovaného Brita Anthonyho Joshuu a připravil ho o tituly mistra světa těžké váhy organizací WBA, WBO, IBF a IBO.
Pro Joshuu byla porážka na body o to bolestivější, že se udála před zaplněným hledištěm londýnského Tottenham Hotspur Stadium.
Mezi 67 tisíci fanoušků byl také anglický fotbalista Declan Rice.
34letý Usyk zůstal i po 19. souboji neporažený, teprve potřetí ale boxoval v těžké váze.
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
26. 9. 2021 8:20
Prohlédněte si fotografie ze sobotního večerního souboje o tituly mistra světa těžké váhy organizací WBA, WBO, IBF a IBO, v němž outsider Oleksandr Usyk porazil Anthonyho Joshuu.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 44 minutami

Putin slíbil navýšení dodávek plynu do Evropy od začátku listopadu

Ruský prezident Vladimir Putin nařídil zvednout dodávky zemního plynu do Evropy od listopadu. Státní podnik Gazprom s nimi má začít, až naplní domácí podzemní zásobníky. Informovala o tom agentura TASS. Na starém kontinentě je před příchodem zimy napjatá situace na trhu s energiemi - ceny zemního plynu se od začátku roku zvýšily o 365 procent. Evropští představitelé požadují, aby Rusko dodávky zvýšilo, to ale zatím jen plnilo stávající dohody.

Ředitel Gazpromu Alexej Miller podle TASSu Putinovi sdělil, že firma by mohla zvýšit dodávky do Evropy po 8. listopadu. Miller také na zasedání vlády přenášeném televizí řekl, že Gazprom dosáhne plánované úrovně nad 72,6 miliardy metrů krychlových plynu v domácích zásobách k 1. listopadu a dokončí jejich plnění 8. listopadu.

"Žádám vás, abyste po dokončení plnění podzemních zásobníků plynu v Rusku do 8. nebo 8. listopadu zahájili postupné a plánované práce na zvýšení objemů plynu ve vašich podzemních nádržích v Evropě,“ řekl Putin. Dodal, že jde především o zásobníky v Rakousku a Německu. Podle Putina tak vznikne "příznivější situace na evropském energetickém trhu obecně“. Miller mu odpověděl, že tak se stane.

Zdroj: ČTK
Další zprávy