BLOG Golden Boy Promotions? Záruka profesionality

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
20. 4. 2014 16:21
Zažít boxerskou galashow v Americe je opravdu zážitek.
Peter Quilin se ženou
Peter Quilin se ženou | Foto: Antonín Vavrda

Washington (od našeho zpravodaje) – Je mi jasné, že ti, co čtou tyto řádky budou říkat něco o legendárním „To tehdy na školním táboře...“ z filmu Prci, prci, prcičky, ale já si jednoduše nemohu pomoct.

Galavečer v aréně DC Armory ve Washingtonu mi opět potvrdil, že tento výlet do Ameriky zažít velkou boxerskou show na vlastní kůži stál za to. Už když jsme do haly vstupovali, dýchlo na vás něco speciálního.

Když jsme pak museli projít přísnou prohlídkou, ovšem u samostatného vchodu, dostali jsme se přes akreditační stolek do samotné haly. Pokud někdy na sportovních akcích chybí ochranka, lidé, kteří vás nasměřují a poté samotní zástupci pořádající agentury, zde se o takové lidi doslova zakopávali.

Navíc se mi už poněkolikáté ve státech potvrdilo, že „obyčejní“ lidé jsou zde neskutečně ochotní a ti, kteří pracují ve veřejných službách, nebo velkých organizacích naprosto přesně ví, co znamená slovo „profesionalita“.

Snad jediným problémech na celé show sobotní noci byl ten, že vypadávala wi-fi. Ani to ale nebyl problém. Poté, co jsem si za pomoci kolegy vyprosil místo u stolu na zápas Konečný vs. Quillin, dostal jsem přístup na soukromou wi-fi ochotné manažerky a navíc můj flek byl přímo vedle komentátorů televize Showtime Boxing.

Konečný udělal v Americe dojem

Lze si přát více? Snad jen to, aby váš boxer vyhrál. To se sice nestalo, přesto Konečný své zemi rozhodně ostudu neudělal. Paradoxně odcházel z arény spokojenější on coby poražený, než jeho přemožitel – dosud neporažený Američan Peter Quillin.

Důvod? Místní fanoušci jej totiž i přes jasné vítězství vybučeli. Nelíbilo se jim, že se spokojil s bodovou výhrou a neměl „koule“ na to, aby zkusil na českého protivníka více zatlačit a boxerkou terminologií jej „seknout“. Quillin tak dvě hodiny po zápase vypadal spíše jako padl a radost na tváři mu dokázala vykouzlit snad jen přítomnost jeho krásné, těhotné manželky.

Přestože o jeho vítězství nebylo pochyb, Konečný tak paradoxně zanechal v hlavním městě USA lepší dojem. A to včetně mých zámořských kolegů, tedy vyjma respektovaného Dana Rafaela z ESPN, který svými tweety dával během zápasu jasně najevo, že se mu zápas nelíbí.

Byl ale spíše výjimkou. Existuje snad lepší pochvala, než když jeho kolega a šéfredaktor největšího boxerského webu Boxingscene.com David P. Greisman pronese: „Jestli bych chtěl vidět Konečného ještě jednou v akci? Ano!“...

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Dálnici D11 zablokoval na dvě hodiny kamion, který dostal smyk

Provoz na dálnici D11 byl ve směru na Hradec Králové zhruba od 20:00 přerušený. Na 64. kilometru u Chlumce nad Cidlinou dostalo nákladní auto smyk a stálo napříč vozovkou. Událost se obešla bez zranění, řekla policejní mluvčí Šárka Pižlová. Situaci navíc komplikovala cisterna, která zůstala stát na krajnici a bránila kamionu v manévrování. Provoz byl obnoven krátce před 22:30.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Svět je podle apokalyptických hodin stále 100 vteřin před zničením

Vědci dnes ponechali ručičky na ciferníku symbolických hodin posledního soudu na pozici 100 vteřin před půlnocí. Na stejném místě byly i minulé dva roky. Podle dnešního sdělení expertů svět z hlediska ohrožení jadernou válkou a klimatickou změnou není o nic bezpečnější, než byl loni.

"Toto rozhodnutí v žádném případě neznamená, že se bezpečnostní situace stabilizovala. Naopak, údaj hodin je stále nejblíže apokalypse, jaká může civilizaci zničit," uvádí se v prohlášení vědců, kteří byli přizváni jako poradci ke stanovení polohy ručiček. Pomyslný odpočet posledního soudu, který vznikl v roce 1947, je projektem odborného časopisu Bulletin amerických jaderných vědců (BAS). Symbolické apokalyptické hodiny jsou na Chicagské univerzitě.

Hodiny mají být ukazatelem toho, jak daleko je zničení světa nebezpečnými technologiemi, přičemž půlnoc znamená globální katastrofu, například jadernou válku nebo nezvratnou klimatickou krizi.

Časopis BAS založil v roce 1945 Albert Einstein a vědci z Chicagské univerzity, kteří byli při vývoji první atomové bomby v projektu Manhattan. Hodiny posledního soudu vznikly o dva roky později.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 6 hodinami

Exploze v Ghaně srovnala se zemí stovky domů, z místa jsou hlášeni mrtví

Exploze ve venkovské oblasti na západě Ghany srovnala se zemí stovky domů a připravila o život zatím neupřesněný počet obyvatel. Informovala o tom dnes agentura Reuters, podle níž výbuch zapříčinila srážka motocyklu s nákladním autem, které převáželo výbušniny do zlatého dolu.

Na videích, která zveřejnila místní média, je vidět doutnající místo výbuchu a trosky domů, popsal Reuters, jenž zároveň poznamenal, že pravost videí zatím není ověřena. Na jednom záznamu jsou podle něj vidět také dvě bezvládná těla pokrytá prachem.

Zástupce šéfa úřadu pro řešení katastrof Seji Saji Amedonu uvedl, že exploze zničila na 500 domů. Místní pracovník úřadu pro mimořádné události médiím sdělil, že viděl deset mrtvých lidí. Oficiálně však úřady počet obětí neoznámily.

"Veřejnosti bylo doporučeno, aby se v zájmu své bezpečnosti přesunula z oblasti do okolních měst," uvedla policie a dodala, že nedaleká města úřady požádaly, aby přeživším zpřístupnili veřejná místa včetně školních tříd a kostelů.

Ghanský prezident Nana Akufo-Addo mezitím potvrdil, že neštěstí, které se stalo mezi městy Bogoso a Bawdie, si vyžádalo lidské životy. "Je to skutečně tragická událost a jménem vlády vyjadřuji hlubokou soustrast rodinám zesnulých," uvedla hlava státu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy