Bez Záhrobské byli čeští lyžaři devátí

SportPlus, ČTK
18. 2. 2007 14:07
Aare - Rakouští lyžaři vyhráli na MS v Aare soutěž týmů. Rozhodnutí padlo ještě před poslední jízdou ve slalomu.
Vítězný tým Rakouska ze závodu družstev na MS ve sjezdovém lyžování v Aare. Zleva Fritz Strobl, Benjamin Raich, Marlies Schildová, Mario Matt, Michaela Kirchgasserová a Renate Götschlová. | Foto: Reuters

Druhé skončilo domácí Švédsko, třetí Švácarsko. Česko obsadilo z 11 týmů deváté místo. V českém výběru chyběla čerstvá mistryně světa ve slalomu Šárka Záhrobská, která už v neděli dopoledne odcestovala domů.

Závod se skládal vždy ze dvou mužských a ženských jízd v super-G a slalomu.

ÚNOR - Lyžařka Šárka Záhrobská slaví s českou vlajkou titul mistryně světa ve slalomu. | Foto: Reuters
Záhrobská je zlatá. Jako první Češka
Historické slalomové zlato ze světového šampionátu

Vše o MS v Aare
Výsledky, zajímavosti a analýzy

O rakouský triumf se postaral mistr světa Mario Matt a také Renate Götschlová, Michaela Kirchgasserová, Marlies Schildová, Benjamin Raich a Fritz Strobl.

Čeští reprezentanti startující jen v pěti nechali za sebou nechali Slovinsko a také tým USA, jemuž chyběl zkušený Bode Miller, jenž si v sobotním slalomu poranil koleno.

Rakušané měli titul jistý už před závěrečnou sérií, která naopak slibovala drama o další dvě medailové příčky mezi domácím Švédskem a rivaly ze Švýcarska. Jejich naděje ale zhatil Marc Berthod, který slalom nedokončil.

Z českých sjezdařů si vedl nejlépe Bank, který vyhrál svou sérii a nechal za sebou řadu slalomářských specialistů. Jeho čas 49,72 sekund byl nakonec nejrychlejším ze všech.

Mattův skalp získal i celkově desátý Filip Trejbal. Naopak lepší umístění v konečném pořadí stály české sjezdaře nedokončené super-G Lucie Hrstkové a výpadek Kryštofa Krýzla ve slalomu.

Matt ale mohl jet zcela uvolněně, Rakušané měli jisté vítězství už před jeho závěrečnou jízdou. "Přesně tohle jsme chtěli, aby to tak bylo. Aby Mario nemusel jet naplno, když včera slavil svůj triumf," řekl Strobl, vicemistr světa v super-G, kterého vedení ambiciózní výpravy povolalo z domova zpátky do Aare.

"Dosáhli jsme svého cíle, kterým bylo vyhrát znovu pořadí národů. Ale bylo to nesmírně těžké, vždyť tady zazářilo hodně outsiderů. A řada favoritů vyhořela. Největším zklamáním jsou pro mě sjezd a obří slalom mužů," zhodnotil šéf rakouské reprezentace Hans Pum.

Nečekaní vítězové premiérové soutěže družstev na MS 2005 Němci skončili až sedmí.