Berdych začal v roli světové sedmičky jasnou výhrou

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
10. 8. 2010 21:35
Štěpánek v Torontu vypadl už v 1. kole

Praha - Český tenista Tomáš Berdych započal své působení v roli světové sedmičky úspěšně, když na turnaji Masters v Torontu zdolal ve 2. kole Ukrajince Sergije Stachovského 6:2 a 6:4.

Je tak na dobré cestě zlomit nepříznivou sérii, kterou poslední roky v Torontu měl. V minulých třech letech nepřešel to dotáhl nejdále do 2. kola.

Naopak se nevedlo Radku Štěpánkovi. S Fabiem Fogninim z Itálie prohrál v 1. kole 2:6 a 4:6.

Hvězdné duo Nadal - Djokovič selhalo. Vypadlo v 1. kole
Tenista Berdych je poprvé v kariéře sedmý na světě
Berdychovi se Štěpánkem titul v deblu unikl

Berdych hned zkraje zápasu prolomil soupeřovo podání a první set opanoval za 38. minut. Jednou čelil brejkbolu i sám, ale ve čtvrté hře druhé sady jej odvrátil nesmlouvavým esem.

Příští soupeř Berdycha vzejde z duelu turnajové dvanáctky Michaila Južného z Ruska a ukrajinského hráče Alexandra Dolgopolova.

Štěpánek začal svůj zápas dobře a po povedeném brejku vedl 2:1, ovšem poté prohrál šest her v řadě. Následovalo sice vyrovnání druhého setu na 4:4, poté však znovu oba gamy prohrál, a tím i celé utkání.