Berdych si na duel s Ferrerem počká do zítra, v Paříži po 16 letech zrušili kompletní program dne

ČTK ČTK
Aktualizováno 30. 5. 2016 14:08
Sedmý nasazený Berdych měl hrát dnes s turnajovou jedenáctkou Španělem Davidem Ferrerem, kvůli neutuchajícímu dešti se ale veškeré dnešní duely přesouvají na zítřek.
Takhle to dnes vypadá an centrkurtu
Takhle to dnes vypadá an centrkurtu | Foto: Reuters

Paříž - Tenista Tomáš Berdych si dnes osmifinále grandslamového Roland Garros nezahraje. Pondělní program tenisového antukového grandslamu na Roland Garros v Paříži musel být kvůli vytrvalému dešti už necelé dvě hodiny po poledni zrušen a přesunut na zítřek.

Předpověď nedávala pořadatelům naději na zahájení zápasů. Celý hrací den byl na French Open odvolán přesně po 16 letech, naposledy se tak stalo 30. května 2000.

Ve francouzské metropoli od rána prší. Organizátoři nejprve start, který byl tradičně v plánu od 11:00, několikrát posunuli a ve 13:40 program úplně odvolali.

"Všechno dnes zrušeno," konstatoval Berdych na sociálních sítích a přidal popěvek z anglické dětské písničky: "Rain, Rain. Go Away! (Jdi pryč, dešti)." Pršet ale má v Paříži také v úterý.

Sedmý nasazený Berdych má s turnajovou jedenáctkou Španělem Davidem Ferrerem negativní bilanci 6:8, ale letos ho porazil na antuce v Madridu.

Z českých hráčů dnes měli hrát také Andrea Hlaváčková smíšenou čtyřhru a v juniorských soutěžích Patrik Rikl, Lucie Kaňková a Monika Kilnarová.

Zrušeno bylo celkem deset zápasů osmifinále dvouher včetně duelů světových jedniček Srba Novaka Djokoviče a Američanky Sereny Williamsové. V roce 2000 byl odvolán druhý den turnaje a neodehrálo se 50 zápasů 1. kola.

Jak se daří Berdychovi na grandslamech?

TOMÁŠ BERDYCH

Projděte si jeho statistiky.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek se ve středu vydá na svou první zahraniční cestu na Slovensko

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) se příští středu 28. dubna, týden po svém jmenování do vlády, vydá na svou první zahraniční cestu. Jak bývá u nejvyšších českých ústavních činitelů po rozpadu společné federace nepsanou tradicí, povede na Slovensko. Kulhánek to večer oznámil na twitteru po dnešním telefonátu se svým polským protějškem Zbigniewem Rauem.

Polskému ministrovi zahraničí poděkoval za slova podpory, které Rau vyjádřil České republice. "Pozval mě do Polska, kam se moc rád vydám. Na první zahraniční cestu pojedu ve středu na Slovensko a pak i do Maďarska. Spolupráce ve V4 je priorita," uvedl šéf české diplomacie.

Další zprávy