Berdych si finále nezahraje, vypadl s Gasquetem

6. 10. 2007 11:36
Berdych - Gasquet 6:7 (3), 3:6, Ferrer - Karlovič 7:6 (3), 6:3
Tomáš Berdych
Tomáš Berdych | Foto: Reuters

Tokio - Český tenista Tomáš Berdych si finále turnaje v Tokiu nezahraje. V semifinále vypadl po hodině a půl s Francouzem Richardem Gaquetem po setech 6:7 (3) a 3:6.

Svěřenec Jaroslava Navrátila tak v japonské metropoli nepotvrdil roli nasazené dvojky. O titul se Gasquet utká s turnajovou jedničkou Davidem Ferrerem, jenž vyřadil Chorvata Karloviče.

Jednadvacetiletý Gasquet porazil českou daviscupovou jedničku i ve druhém vzájemném souboji. Berdychovi se odveta za loňskou porážku z Toronta nepodařila.

Berdych se utká o finále s Gasquetem - čtěte ZDE

Klíčový pro celý zápas byl tiebreak první sady. Berdych ho prohrál hladce 3:7. Na začátku druhého setu si sice vypracoval brejkbol, ale byl to on, kdo záhy ztratil servis a umožnil Gasquetovi získat rozhodující náskok.

Rodák z Valašského Meziříčí zápas ještě zdramatizoval za stavu 3:5 ve druhé sadě, kdy atakoval Francouzův servis, ale zvrat v utkání už nenastal.

Gasquet si pomohl k výhře skvělým servisem. Na esa přestřílel Berdycha v poměru 14:8.

Razzanová zaskočila wimbledonskou šampionku

Šokující porážku utrpěla v Tokiu ve finále dámské dvouhry wimbledonská šampionka Venus Williamsová, když podlehla Francouzce Virginii Razzanové po setech 6:4, 6:7 (7) a 4:6.

Nasazená jednička a vítězka turnaje v Koreji z minulého týdne prohospodařila tři mečboly v tiebraku druhého setu. Razzanová za stavu 5:4 ve třetím setu vzala Williamsové servis a po téměř třech hodinách se radovala z výhry.