Další písečný triumf. Perušič se Schweinerem vyhráli turnaj ve Starých Jablonkách

ČTK ČTK
2. 6. 2024 19:48
Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner ovládli po výhře 21:17, 17:21, 15:11 nad Kubánci Jorgem Alayem a Noslenem Díazem turnaj Pro Tour Challenge ve Starých Jablonkách. V prvním finále od říjnového triumfu na mistrovství světa v Mexiku vybojovali na polském písku celkově pátý titul na světovém okruhu a naladili se na elitní turnaj v Ostravě, který začne ve středu.
Ondřej Perušič, David Schweiner, Ostrava 2023
Ondřej Perušič, David Schweiner, Ostrava 2023 | Foto: Vlastimil Vacek

Klíčem k zisku úvodní sady byla čtyřbodová šňůra české dvojice za stavu 8:9. Ve druhém setu naopak brzy odskočili Kubánci a díky téměř bezchybné hře na ztrátě náskok udrželi a vyrovnali.

V tie-breaku utekli pražští beachvolejbalisté za vyrovnaného stavu na 8:4. Turnajové trojky se dokázaly přiblížit na 9:11, ale závěr znovu patřil Čechům. Ti si ve třetím vzájemném utkání připsali první vítězství.

Sedmí nasazení Perušič se Schweinerem dosud kromě elitních turnajů v Dauhá, Uberlandii a Paříži opanovali i podnik nižší kategorie v Praze. Letos byli zatím nejlépe pátí hned na úvod sezony v Dauhá, potom se jim i kvůli zdravotním potížím příliš nedařilo.

 

Právě se děje

Další zprávy