Ondřej Roubínek, rou
22. 11. 2008 13:55
1. Hellner, 2. Piller Cottrer, 3. Northug... 9. Bauer
Obhájce Křišťálového globu Lukáš Bauer skončil v úvodním závodě sezony devátý.
Obhájce Křišťálového globu Lukáš Bauer skončil v úvodním závodě sezony devátý. | Foto: Reuters

Gällivare - Obhájce prvenství ve Světovém poháru v běžeckém lyžování Lukáš Bauer odstartoval do nového ročníku devátým místem.

Na patnáctikilometrové trati volným způsobem ve švédském Gällivare od začátku nestačil na nejrychlejší závodníky a za překvapivým vítězem Marcusem Hellnerem ze Švédska zaostal téměř o půl minuty.

Druhý se ztrátou jedné a půl vteřiny dojel Ital Pietro Piller Cottrer, třetí místo získal Nor Petter Northug.

Čtěte více: Bauer: Myslím pouze na Liberec. Cíl? Zlatá medaile

Do první třicítky pronikli ještě dva další Češi - solidní začátek sezony má za sebou Milan Jakš, který si připsal pětadvacáté místo, jen o dvě příčky za ním skončil Dušan Kožíšek.

Mezi ženami zazářila domácí Charlotte Kallaová. Čtvrtá žena loňského ročníku Světového poháru zvítězila v Gällivare o téměř  půl minuty před Norkou Marit Björgenovou a třetí Ainou-Kaisou Saarinenovou z Finska.

Českým závodnicím se vstup do SP příliš nevydařil, ani jedna z nich se nevešla do první třicítky. Nejlepší z českého tria Helena Erbenová skončila s více než dvouminutovou ztrátou čtyřiačtyřicátá.

O dvě místa horší byla Ivana Janečková, Eva Nývltová dojela až v sedmé desítce - čtyřiašedesátá.