Vítězná série trvá. Basketbalisté v přípravě na MS podruhé porazili Polsko

Aktualizováno 16. 8. 2019 21:59
Čeští basketbalisté vstoupili do turnaje v Hamburku výhrou nad Polskem 96:86. Nejlepším střelcem utkání byl s 26 body Vojtěch Hruban, Tomáš Satoranský předvedl double double s 12 body a 11 asistencemi. Další zápas na druhém ze tří přípravných turnajů před zářijovým mistrovství světa v Číně sehraje výběr trenéra Ronena Ginzburga v sobotu od 20:00 proti domácímu Německu.
Blake Schilb se poprvé zapojil do přípravného utkání před MS.
Blake Schilb se poprvé zapojil do přípravného utkání před MS. | Foto: ČTK

Český tým se na VTG Supercupu utkal s Polskem znovu po šesti dnech. Na domácí půdě v Praze, kde ovládl turnaj ještě za účasti Tuniska a Jordánska, zvítězil 81:76. Poprvé se do hry zařadil po květnové operaci přetržené Achillovy šlachy Martin Kříž a také po nemoci Blake Schilb.

Ginzburgův tým od začátku vedl, v první čtvrtině i o osm bodů. Satoranský stihl za prvních sedm a půl minuty před prvním střídání hned pět asistencí, z toho dvě lahůdkové na smeče Audy a Balvína. Hruban dal za první desetiminutovku 11 bodů a dvěma trojkami se prezentoval Schilb.

Polsko držel střelecky Sokolowski, která pěti body v úvodu druhé čtvrtiny snížil na rozdíl bodu. Češi ale brzy opět unikli do sedmibodového náskoku, ke kterému pomohl prvním košem v utkání do té doby asistující Satoranský. Audovo parádní zakončení v 19. minutě zajistilo do té doby nejvyšší náskok už 14 bodů.

Po poločase měli čeští hráči úspěšnost střelby z pole 61 procent, a přestože do konce klesla na 53 procent, v 25. minutě unikli už na rozdíl 20 bodů. V čase 23:03 se radoval z prvních bodů v zápase také Kříž, největší odstup v utkání zařídil i Auda, se 14 body druhý nejlepší český střelec v zápase.

"Ze začátku to nebylo v takovém komfortu, jak bych chtěl, ale každým dalším vstupem na hřiště se to zlepšovalo. Věřím, že to půjde jenom nahoru," řekl Kříž, který si připsal dva body, jednu asistenci a dva doskoky.

Na hřišti strávil 18 a půl minuty. "Jsem rád za každou minutu, kterou dostanu. Samozřejmě po třech měsících, kdy jsem nebyl v zápase, jsem cítil trošku únavu, když jsem odehrál ve druhém poločase nějakých šest sedm minut v kuse, ale to je normální. Nemyslím si, že bych tu nohu nějak cítil," doplnil Kříž.

Ginzburgův tým držel utkání dlouho ve své moci, i když se Poláci dokázali dvě minuty před koncem přiblížit na sedm bodů. Po přihrávce Satoranského pojistil výhru Balvín, autor 13 bodů, a své střelecké představení dovršil jednou proměněnou šestkou Hruban.

"Dneska mi to tam padalo, hlavně v prvním poločase. Dostal jsem spoustu přihrávek a měl jsem spoustu volných střel. Musím poděkovat klukům, že mi to mazali jednu za druhou a já už jsem to měl docela lehké," zhodnotil své střelecké představení Hruban, který za polovinu utkání stihl dát 20 bodů.

Basketbalový turnaj mužů VTG Supercup v Hamburku:

ČR - Polsko 96:86 (28:22, 54:41, 76:61)

Nejvíce bodů: Hruban 26, Auda 14, Balvín 13 - Sokolowski 22, Ponitka 14, Gruszecki 11. Fauly: 17:19. Trestné hody: 19/12- 15/11. Trojky: 10:9. Doskoky: 34:37.

Německo - Maďarsko 83:62 (23:4, 46:25, 58:44)

Nejvíce bodů: Schröder 19, Theis 11 - Keller 12.