"Trejd ano, šikana ne." Koučka a klub WNBA dostaly trest za chování k těhotné hráčce

ČTK ČTK
17. 5. 2023 12:12
Trenérka Becky Hammonová, která loni dovedla basketbalistky Las Vegas Aces k vítězství ve WNBA, dostala od vedení soutěže distanc na dva zápasy za nevhodné chování k těhotné hráčce. Klub navíc přišel o volbu v prvním kole draftu v roce 2025. Informovala o tom agentura Reuters.
Becky Hammonová
Becky Hammonová | Foto: Reuters

Loni v září během mistrovských oslav se Dearica Hambyová svěřila, že očekává narození druhého potomka. V klubu se k ní pak prý začali chovat jinak. Mimo jiné jí vyčítali, že nebere trénink vážně a nesnaží se připravit na návrat. V lednu ji vedení Aces, kde působila celou dosavadní kariéru od roku 2015, vyměnilo do Los Angeles za někdejší hráčku USK Praha Amandu Zahuiovou.

"Výměny jsou součástí byznysu. Čelit lžím, nechat se šikanovat, manipulovat a diskriminovat ale ne," napsala poté Hambyová na instagramu. V březnu přivedla devětadvacetiletá basketbalistka na svět syna.

Vedení WNBA se obviněními Hambyové zabývalo tři měsíce a během vyšetřování vyslechlo přes 30 lidí. Hambyová uvedla, že komentáře slýchala od žen, které jsou také matkami. Jméno Hammonové nezmínila.

Šestačtyřicetiletá trenérka, která se svou partnerkou vychovává dvě adoptované děti, bude letos uvedena do basketbalové Síně slávy. Toto ocenění si vysloužila za hráčskou kariéru, v níž se stala šestinásobnou účastnicí Utkání hvězd WNBA, ale i bronzovou olympijskou medailistkou z Pekingu 2008 v barvách ruské reprezentace.

Jako asistentka legendárního Gregga Popoviche v San Antoniu, kde působila v letech 2014-21, byla první ženskou trenérkou na plný úvazek v jedné ze čtyř hlavních severoamerických profesionálních lig. Loni se pak stala hlavní trenérkou basketbalistek Las Vegas. V poslední době se opět spekuluje, že by mohla jako první žena vést tým v NBA. Zájem o její služby má údajně Toronto.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Při zřícení tribuny na dětském fotbale v Rusku zemřela jedna žena, 26 lidí je zraněných

Jedna žena přišla o život a dalších 26 lidí, včetně 15 dětí, utrpělo zranění v Rostově na Donu na jihozápadě Ruska, kde se během dětského fotbalového utkání zhroutila tribuna, oznámil gubernátor Vasilij Golubev na sociální síti Telegram. Tři zranění - další žena a dvě děti - jsou ve vážném stavu.

Celkem bylo hospitalizováno 13 dětí a dva dospělí, uvedl šéf Rostovské oblasti s tím, že nemocnici navštívil a že všem zraněným byla poskytnuta péče. Konstrukce montované tribuny u veslařského kanálu se podle gubernátora zhroutila pod poryvem prudkého větru.

Úřady podle agentury RIA Novosti zahájily vyšetřování neštěstí podle paragrafu, který postihuje práci a služby neodpovídající požadavkům bezpečnosti a vedoucí k usmrcení člověka z nedbalosti.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Akademiky, které Zeman odmítal, jmenuje Pavel profesory v červnu

Prezident Petr Pavel jmenuje historika umění Jiřího Fajta a fyzika Ivana Ošťádala profesory pravděpodobně v červnu, oznámila mluvčí Hradu Markéta Řeháková. Pavlův předchůdce Miloš Zeman jim nejvyšší akademický titul odmítl přiznat, zdůvodnil to jejich prohřešky z minulosti.

"Předpokládáme, že budou (Fajt a Ošťádal) jmenováni společně s ostatními profesory v červnu," uvedla Řeháková. Pavel se stal prezidentem letos v březnu. Nedlouho poté řekl, že jmenuje Fajta a Ošťádala profesory, pokud dostane potvrzující stanovisko příslušných orgánů vysoké škol. Spolehne se podle svých slov na akademické prostředí, aby posoudilo, zda dotyčný splnil všechna kritéria pro přiznání profesorského titulu.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Dva členové Zemanovy ochranky zpronevěřili tisíce nábojů, od soudu odešli s pokutou

Peněžité tresty Obvodní soud pro Prahu 1 uložil dvěma mužům, kteří jako členové Útvaru pro ochranu prezidenta ČR podle obžaloby zpronevěřili tisíce nábojů. Podle nepravomocného rozsudku tím státu způsobili škodu přes 142 tisíc korun. Oba muži vinu odmítají, proti verdiktu se na místě odvolali. Případem se tak bude zabývat ještě pražský městský soud.

Obžaloba tvrdí, že Martin Tiefenbach a Patrik Přibyl, kteří u útvaru působili jako instruktoři, si z policejního skladu mezi lety 2018 a 2020 po vzájemné dohodě brali různé náboje. Celkem si jich podle státního zástupce pro soukromé účely přisvojili přes 20 tisíc. Střelivo pak podle nepravomocného verdiktu vykázali jako použité při střelecké přípravě.

Soudkyně Šárka Šantorová dnes uložila Tiefenbachovi peněžitý trest 150 tisíc korun, Přibylovi 100 tisíc korun. Druhému muži, který je na rozdíl od Tiefenbacha i nadále zaměstnán u policie, také na tři roky zakázala činnost v ozbrojených bezpečnostních sborech. Oba muže soudkyně potrestala za zpronevěru, Tiefenbacha navíc za nedovolené ozbrojování.

Ministerstvu vnitra musí podle verdiktu muži nahradit 105 tisíc korun, jde o částku se kterou se úřad do řízení jako poškozený přihlásil.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Evropská unie zdvojnásobí svou hasičskou flotilu, připravuje se na dopady klimatické změny

Evropská unie oznámila, že na letošní léto zdvojnásobí svou leteckou hasičskou flotilu. Učiní tak kvůli výzvám, jako je narůst počtu a intenzity lesních požárů v důsledku změny klimatu. Informovala o tom agentura Reuters.

"V několika posledních letech jsme byly svědky dosud největších výzev," uvedl komisař pro krizové řízení Janez Lenarčič. Během uplynulých deseti let byl podle něj zaznamenán v průměru 350procentní nárůst žádostí o pomoc skrze unijní mechanismus RescEU.

"Katastrofy jsou stále častější a intenzivnější," řekl Lenarčič s odkazem na riziko lesních požárů v oblastech, kde dříve nebyly běžné, a povodně v Belgii, Německu a Itálii.

Pro nadcházející sezonu lesních požárů bude rezerva RescEU zahrnovat 24 hasičských letadel a čtyři helikoptéry z deseti členských států. K tomu 11 unijních zemí vyšle téměř 450 hasičů, kteří budou mít základnu ve Francii, Řecku a Portugalsku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy