Satoranský při obnovené premiéře ve Washingtonu přispěl k výhře nad Detroitem

2. 3. 2022 7:34
Basketbalista Tomáš Satoranský v prvním zápase po návratu do Washingtonu pomohl svému staronovému celku v NBA k výhře. Wizards porazili 116:113 Detroit a český rozehrávač si připsal čtyři body včetně dvou šestek 15 sekund před koncem, tři doskoky a jednu asistenci.
Tomáš Satoranský (Washington Wizards)
Tomáš Satoranský (Washington Wizards) | Foto: Reuters

Satoranský před čtyřmi dny nastoupil ve Washingtonu ještě jako soupeř, poté ho ale San Antonio vykoupilo ze smlouvy a český reprezentant se vrátil do týmu Wizards, kde odehrál první tři sezony v zámoří.

Proti Detroitu strávil na hřišti strávil necelých 14 minut, nejvíc od posledního duelu za New Orleans na konci ledna. Podstatnou část z nich v poslední části a to včetně úplného závěru.

Wizards během klání vedli až o 12 bodů, nakonec však byli rádi za těsný, tříbodový triumf. Pomohli si mimo jiné 13 trojkami z 26 pokusů, 29 asistencemi nebo osmi zblokovanými střelami. Ještě na konci třetí čtvrtiny vedl Detroit 85:79, domácí se však poté postarali o klíčovou šňůru 18 bodů za sebou.

Wizards uspěli navzdory tomu, že kromě hvězdného Bradleyho Beala, jenž marodí se zápěstím, jim chyběl i Kristaps Porzingis. Nejlepším střelcem týmu byl Kyle Kuzma s 21 body, k nimž přidal i devět doskoků a šest asistencí. Dvouciferných čísel dosáhlo hned osm hráčů. Pistons nestačilo 26 bodů Jeramiho Granta či 20 Cadea Cunninghama.

Druhý nejlepší celek Západní konference Golden State nestačil na Minnesotu 114:129, když nastoupil mimo jiné bez odpočívajícího Klaye Thompsona. Navíc nedokázal ubránit Karla-Anthonyho Townse, jenž nasbíral 39 bodů, když trefil 14 z 22 střel a osm z 11 šestek, a devět doskoků.

Další porážkou, tentokrát třetí za sebou řadě, pokračuje pád Lakers, kteří doma nestačili na Dallas 104:109. Mavericks v utkání vedli až o 21 bodů, a i když se domácí nevzdali a ještě sedm a půl minuty před koncem vedli po obratu o šest bodů, koncovka patřila hostům.

Mavericks, hrající mimo jiné bez Tima Hardawaye Jr., vedl obvyklý lídr Luka Dončič s 25 body, osmi doskočenými míči a pěti asistencemi. Lakers, kterým chybí zraněný Anthony Davis, nestačil ani LeBron James, jenž nasbíral 24 bodů, 12 doskoků a pět přihrávek.

Výsledky NBA:

Boston - Atlanta 107:98, Houston - LA Clippers 100:113, LA Lakers - Dallas 104:109, Minnesota - Golden State 129:114, Toronto - Brooklyn 109:108, Washington - Detroit 116:113 (za domácí Satoranský 4 body, 3 doskoky, 1 asistence).

2. Denver 61 36 25 59,0
3. Minnesota 63 34 29 54,0