Milwaukee snížilo v NBA v sérii s Brooklynem na 1:2

11. 6. 2021 7:54

Basketbalisté Milwaukee zdolali na domácí palubovce Brooklyn 86:83 a snížili stav série druhého kola play-off NBA na 1:2. Ve druhém utkání Utah znovu porazil Clippers, tentokrát 117:111, a dostal se před dvěma zápasy v kalifornské Staples Center do vedení 2:0.

O rozhodující koš Milwaukee, na který už hosté nedokázali odpovědět, se postaral 11,4 sekundy před koncem Jrue Holiday. Bucks vedli ve třetím duelu až o 21 bodů i díky vydařené první části, kterou ovládli 30:11. Náskok ale prohospodařili a necelou minutu a půl před koncem ztráceli na Brooklyn po trojce Kevina Duranta tři body. Pak ale Middleton technickým košem snížil a Holiday poté duel po nájezdu rozhodl.

Utah se proti Clippers na druhé vítězství nadřel. Ačkoli Jazz ve třetí části vedli až o 21 bodů (76:55), hosté se v půlce závěrečné čtvrtiny dostali po trojce Reggieho Jacksona do vedení o dva. Na víc už jim ale nezbyly síly.

K triumfu domácí dovedl Donovan Mitchell, jenž zaznamenal 27 bodů jen za první poločas a nakonec skončil na 37, a to včetně šesti trojek. Z lavičky přidal 24 bodů včetně šesti trojek Jordan Clarkson.