Basketbalové juniorky porazily i Belgii a jsou ve čtvrtfinále Eura

12. 7. 2022 17:24
České basketbalistky do 20 let vyhrály i čtvrtý zápas na mistrovství Evropy v Šoproni a jsou ve čtvrtfinále. Belgii v úterý porazily snadno 65:42 a o postup do bojů o medaile se ve středu utkají s Polskem. Zápas začne v 15:45.
České basketbalistky na mistrovství Evropy do 22 let v Šoproni 2022
České basketbalistky na mistrovství Evropy do 22 let v Šoproni 2022 | Foto: Česká basketbalová federace

Svěřenkyně trenérky Romany Ptáčkové opět od začátku skvěle bránily. Belgičanky minuly sedmnáct z prvních 19 střeleckých pokusů a po dvou minutách druhé čtvrtiny měly na kontě pouhé čtyři body. Češky utekly až do vedení 21:4.

Ve druhém poločase náskok českého týmu překročil i dvacetibodovou hranici. Belgičanky se pak střelecky chytily a 13 minut před koncem snížily na rozdíl deseti bodů, Češky však další šňůrou zlomily jejich odpor.

Nejlepší střelkyní vítězek byla s 15 body Valentýna Kadlecová. Dominika Paurová si připsala double double za 11 bodů a 10 doskoků.

Den s Monikou Fučíkovou na ME basketbalistek do 20 let | Video: Česká basketbalová federace