Basketbalisté po nepodařeném druhém poločase prohráli v kvalifikaci MS s Francií

24. 8. 2022 22:43

Čeští basketbalisté podlehli na startu druhé fáze kvalifikace mistrovství světa v Paříži favorizované domácí Francii 60:95. Po sérii tří výher na konci předchozí skupiny si připsali čtvrtou porážku ze sedmi utkání.

Další duel čeká svěřence trenéra Ronena Ginzburga v sobotu od 18:15 v Chomutově proti Maďarsku a bude zároveň generálkou na mistrovství Evropy, jehož jednu ze základních skupin hostí na začátku září Češi v pražské O2 areně.

Výhru Francouzů řídili shodně 16 body Timothé Luwawu-Cabarrot a Guerschon Yabusele. Na české straně byl nejlepším střelcem se 14 body kapitán Vojtěch Hruban.