20:05

2. finále Mattoni NBL: Nymburk - Prostějov 88:58

Dobrý den, sledujte online reportáž z druhého finálového zápasu play off Mattoni NBL mezi basketbalisty Nymburka a Prostějova. Osminásobný mistr ligy z Nymburka vede po nedělní domácí výhře 1:0 na zápasy. Zápas začíná ve 20 hodin v nymburské sportovní hale.

Pojďme se připomenout, že Nymburk, který vládne nejvyšší soutěži nepřetržitě od roku 2004, v neděli vyhrál ve své hale 75:66. A to přesto, že ve druhé čtvrtině prohrával až o deset bodů, ještě do přestávky však stihl skóre otočit a závěr byl zcela v jeho režii.

00:00

První rozkok za námi, vyhrál ho Nymburk, koš ale z útoku nedal.

2.

Jako první se trefují hosté, domácí ihned kontrují...

3.

Na konci třetí minuty se po koši Bendy dostali domácí poprvé do vedení.

5.

Na úvod paté minuty zasmečoval Pumprla po rychlém kontru a hosté si berou očekávaný time out.

6.

Hostující Smith nyní neproměnil ani dva trestné hody...

6.

Pandula trefil alespoň jednu, domácí vzápětí v útoku ztrácejí míč.

7.

Pandula přidává parádní dohrávkou další dva body.

Na fauly "vedou" domácí 5:1...

7.

Lawrence za tři body.

9.

Benda dává za dva body zpod koše a domácí vedou už o 12 bodů.

10.

Bratčenko kontruje trojkou.

10.

Poslední body první čtvrtiny má na svědomí domácí Michal Křemen.

10:01

Začala druhá čtvrtina.

12.

Po přihrávce Pumprly dostává Lawrence smečí domácí opět do dvanáctibodového vedení.

13.

Jak se proměňují trojky ukázal Lawrencovi hostující Smith.

15.

Domácí skvěle doskakují, hosté si berou další timeout za stavu 20:34.

18.

Nymburk se utrhnul do obrovského trháku, Prostějovští nezvládají obranou činnost.

20:00

První půli a především druhou čtvrtinu domácí basketbalisté jednoznačně ovládli, Prostějovští za druhých 10 minut první půle nasázeli pouze 10 bodů.

Trocha statistik: Nejlepší střelec domácích Michal Křemen s 11 body, na druhé strany nasázel téměř polovinu bodů svého týmu (13) Jamar Smith. Domácí dosáhli 30 bodů z vymezeného území, hosté jen deset. Z rychlého útoku dali domácí 8 bodů, soupeř jen dva. Nymburk trefil z pole 19 pokusů ze 33, Prostějovští jen 10 ze 30. Trojky: 3/10 - 4/14.

20:01

Druhý poločas, potamžo třetí čtvrtina, začala dvěma body z prvního útoku Prostějova.

23.

Prostějovu se povedl nástup do druhé půle, trojkou Petersona se dostali na ztrátu 23 bodů.

24.

Jenže Pumprla kontrojue krásnou individuální akcí.

25.

Chyby v ofenzivě ale opět připravují Prostějovské o dva útoky a Pumprla trestá...

26.

Domácí si stále drží více jak padesátiprocentní úspěšnost střelby a tak před dalším timeoutem je skóre ze třetí čtvrtiny 10:10, hosté nemají dneska nárok.

28.

Domácí náhradník Křemen už se dostal dnes na 15 bodů, jeho hra pod košem a přes hlavu je dnes téměř bezchybná (6/7 z pole).

30:00

Třetí čtvrtinu sice v poměru 20:18 vyhrál Prostějov, na zvrat zápasu to ale rozhodně nevypadá, domácí se už basketbalem především baví a stejně tak se snaží pěknými akcemi bavit i hlediště.

32.

Trojkový úvod čtvrtiny, nejdříve domácí Lenzly, na druhé straně kontroval zpoza půlkruhu Slezák.

33.

Za tři body umí i Křemen, nejlepší střelec domácích.

33.

A další time out hostujícího kouče.

35.

Benda, Pumprla, Křemen, Nečas, Lenzly. Co mají společného kromě toho, že jsou spoluhráči? Všichni se již dostali přes deset bodů v tomto utkání. Na straně Prostějova má dvojciferné číslo v kolonce bodů pouze Smith (15).

37.

Blíží se pomalu konec zápasu, který byl plně v režii domácích, ti na palubovku poslali i mladíky Kříže a Vyorala.

39.

Lawrence teď podcenil donášku do koše, hráče Nymburka to ale skutečně mrzet nemusí.

40.

Jdeme do poslední minuty...

40:00

Druhé finále Mattoni NBL vyhrál stejně jako první Nymburk. Tentokrát bylo o vítězi jasno už po poločase, který domácí ovládli o 26 bodů, Prostějov dnes nestíhal ve všech směrech a výsledek 88:58 budiž pro hosty ještě milosrdný.

Děkují vám za pozornost a u dalších on-line reportáží zase nashledanou.