Baseballisté Bostonu vyhráli podeváté Světovou sérii, Dodgers ve finále opět neuspěli

ČTK ČTK
29. 10. 2018 8:43
Nejlepším hráčem finále byl vyhlášen Steve Pearce, v posledním duelu se blýskl dvěma homeruny.
Baseballisté Bostonu s trofejí pro vítěze Světové série
Baseballisté Bostonu s trofejí pro vítěze Světové série | Foto: Reuters

Los Angeles - Baseballisté Bostonu vyhráli podeváté v historii Světovou sérii. Red Sox zvítězili v pátém finálovém duelu MLB na hřišti Los Angeles Dodgers 5:1 a sérii ovládli 4:1 na zápasy.

Red Sox potvrdili v play off pozici nejlepšího týmu základní části. V ní vyhráli 108 utkání, což je klubový rekord. Ve vyřazovacích soubojích nejprve zdolali své odvěké rivaly New York Yankees a pak také obhájce titulu Houston Astros.

V nedělním pátém duelu Světové série se blýskl dvěma homeruny Steve Pearce a byl vyhlášen nejlepším hráčem finále. "Je velké požehnání, že jsem v tomhle týmu. Zažívám nejlepší pocity v životě. Když vyrůstáte, tak sníte o tom, že něco takového prožijete," uvedl pětatřicetiletý pálkař Pearce, jenž přišel do Bostonu v červnu z Toronta.

Red Sox prožili dlouhá desetiletí neúspěchů a čekání na titul ukončili až po 86 letech v roce 2004. Za posledních 15 let ale vyhráli Světovou sérii už čtyřikrát a jsou jedním z nejúspěšnějších týmů nového století. V historické tabulce se s devíti tituly dotáhli na třetí Oakland. Více triumfů mají na kontě už jen Yankees (27) a St. Louis (11).

K vítězství dovedl Boston jako první portorický trenér v historii Alex Cora. Podařilo se mu to jako pátému nováčkovi ve funkci hlavního kouče.

Dodgers prohráli ve Světové sérii druhý rok po sobě a na sedmý titul čekají od roku 1988.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Praha neuzavře smlouvu s nevěstincem Showpark v Holešovicích

Pražský magistrát neplánuje uzavřít smlouvu na pronájem prostor v holešovické tržnici se společností Eroc, která tam od roku 1998 provozuje erotický podnik. Dnes to řekl náměstek primátora Pavel Vyhnánek (Praha Sobě) v diskusi nad peticí za zachování klubu, kterou projednali zastupitelé. Podle náměstka město z právních důvodů smlouvu ani uzavřít nemůže. Podle jednatele firmy Zbyňka Mately klub plní pro město pozitivní funkci a jeho uzavření by mělo nežádoucí důsledky.

Magistrát před nedávnem vyhrál soudní spor se společností Delta Center, která měla holešovickou tržnici v nájmu. Nyní ji musí vyklidit a uhradit magistrátu dlužné nájemné s příslušenstvím ve výši 246 milionů korun. Součástí sporu byla i firma Eroc, která si od Delta Centra prostory pro provoz klubu pronajímala.

"Je potřeba zdůraznit, že společnost Eroc, potažmo Showpark, nikdy neměla smlouvu s městem," uvedl náměstek. Dodal, že pokud by měl klub zůstat, musela by se poprvé v historii taková smlouva podepsat, což ale není možné. Podle Vyhnánka magistrát nemůže podepsat smlouvu se společností, která provozuje veřejný dům, protože by magistrát buď musel zveřejnit záměr prostor pronajmout za účelem provozování prostituce, což je trestný čin, nebo v záměru lhát. Toto stanovisko podle něj potvrdili magistrátní právníci.

Zdroj: ČTK
před 22 minutami

Moneta podepsala smlouvu o koupi Wüstenrot v ČR za 4,6 miliardy korun

Zástupci Moneta Money Bank dnes podepsali s německým koncernem Wüstenrot & Württembergische smlouvu o koupi stavební spořitelny a hypoteční banky Wüstenrot v Česku za 180,4 milionu eur (asi 4,6 miliardy Kč). Transakce má být vypořádána 1. dubna 2020. Podléhá ale ještě schválení ze strany České národní banky a Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Firmy to dnes večer oznámily v tiskové zprávě.

Moneta uvedla, že transakcí získá navíc asi 350 000 klientů. Zatím má zhruba milion klientů. Koupi chce financovat z přebytku vlastního kapitálu a volné likvidity.

Stávající generální ředitel Wüstenrot v Česku Michael Pupala zůstane podle banky i nadále generálním ředitelem a předsedou představenstva stavební spořitelny i hypoteční banky Wüstenrot. Zároveň se stane členem vrcholového managementu Monety.

Zdroj: ČTK
Další zprávy