Bárta obhájil na česko-slovenském šampionátu titul v časovce

Sport ČTK Sport, ČTK
21. 6. 2013 20:29
Vítězem časovky na společném mistrovství ČR a Slovenska v silniční cyklistice se stal Jan Bárta.
Jan Bárta
Jan Bárta | Foto: ČTK

Nová Dubnica - Vítězem časovky na společném mistrovství ČR a Slovenska v silniční cyklistice se stal Jan Bárta. Osmadvacetiletý závodník stáje NetApp-Endura tak obhájil český titul z loňska.

Bárta, účastník olympijských her v Londýně, zvládl 41 kilometrů dlouhou trať v Nové Dubnici v čase 50:26,74 a nechal za sebou o 27 vteřin domácího jezdce Petera Velitse. Slovenskému reprezentantovi tím rodák z Kyjova oplatil loňskou porážku z minulého společného republikového šampionátu v Púchově.

Bárta těšilo, že mu vyšla pomsta

Kyjovský rodák Bárta měl z vítězství velkou radost. "Ta časovka byla relativně rychlá, placatá. Já měl celkem dobré nohy a docela mi to jelo. Vyhrál jsem a to se počítá," řekl Bárta, jehož hodně potěšila i výhra nad Velitsem.

"Bral jsem to dnes tak, že to bude asi závod hlavně mezi námi dvěma, takže z toho mám velkou radost," netajil Bárta, který by mohl v příštím roce dovršit vítězný hattrick. "Určitě by to bylo lákavé, ale to se teprve uvidí, příští rok je ještě daleko," uvedl.

Závod se jel za nelehkých klimatických podmínek. "Teplo bylo, ale problém to nebyl, jsem zvyklý na ledacos. O víkendu už se má ochladit, tak uvidíme, jak to bude vypadat," řekl. Bárta připustil, že díky dnešnímu úspěchu se mu půjde o dost lépe do nedělního závodu s hromadným startem.

Bárta se soustředil hlavně na časovku

"To, nač jsem se hlavně soustředil, jsem zvládl. Nedělní závod by podle profilu neměl být až tak těžký, což mi tolik nevyhovuje, bude to asi do spurtu podobně jako loni. Asi se o něco pokusím. Uvidíme, jaké budu mít nohy, i s ohledem na to, že v minulosti bývala časovka ve čtvrtek, zatímco teď je tam jen jediný den volna," připomněl Bárta.

Druhým nejlepším Čechem a celkově třetím v pořadí závodu byl dnes Vojtěch Hačecký. Závodník pražské Dukly, jenž sbírá úspěchy především na dráze, zaostal za Velitsem o téměř minutu a půl. Mezi jezdci do 23 let se vedlo nejlépe Josefu Černému, jehož na stupních vítězů doplnili Josef Hošek a Petr Vakoč.

Mistrovství ČR a Slovenska v silniční cyklistice v Nové Dubnici - časovka:

Muži (41 km): 1. Bárta (Team NetApp-Endura) 50:26,74, 2. P. Velits (SR) -27,03, 3. Hačecký (Dukla Praha) -1:53,05, 4. Okrouhlický (Sparta Praha) -2:18,90, 5. Bláha -2:22,38, 6. Kadlec (oba Dukla Praha) -2:29,74.

Muži do 23 let (41 km): 1. Černý (CCC Polsat Polkowice) 53:08,95, 2. Hošek (Bauknecht-Author) -20,45, 3. Vakoč (Etixx-IHNED) -45,06.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy