Legenda říká sbohem, Bolt začal rozlučku s kariérou na Jamajce. Tleskalo mu 30 tisíc lidí

Podívejte se na dojemnou rozlučku Usaina Bolta s domácími diváky na Jamajce. Legendární sprinter poběží poslední závod kariéry na MS v Londýně, za 14 dnů se ale představí ještě v Ostravě.
Usain Bolt naposledy v sobotu naposledy v kariéře zavodil na Jamajce před domácími diváky. V Kingstonu jeho závod sledovala narvaná atletická aréna pro třicet tisíc diváků.
Bolt poslední ostrou stovku doma zaběhl v čase 10,03 a svůj běh vyhrál. Ten den byl rychlejší pouze jeho krajan Yohann Blake v čase 9,97.
"Snad ještě nikdy jsem před stovkou nebyl takhle nervózní. Asi to byl jeden z mých nejhorších závodů, s tradičně špatným startem, ale nemohl jsem čekat nic světoborného. Nezávodil jsem od ledna," řekl Bolt.
Bylo to naposledy, kdy běžel závod ve své rodné zemi. Za čtrnáct dnů se ještě představí na Zlaté tretře, po sprnovém MS v Londýně ale ukončí kariéru.
Foto: Reuters
Sport Reuters ČTK Sport, Reuters, ČTK
11. 6. 2017 10:41
Éra jednoho velkého muže a atletického rekordmana končí. Legendární sprintér Usain Bolt letos ve 30 letech opustí atletickou scénu. Rozlučku za fenomenální kariérou začal na rodné Jamajce. Stovku zaběhl v čase 10,03 a v Kingstonu mu aplaudovalo na třicet tisíc diváků. Bolta na domácí scéně viděli běžet naposledy. "Snad ještě nikdy jsem nebyl před stovkou takhle nervózní," řekl Bolt poté, co před nadšenými fanoušky absolvoval i čestné kolo. Podívejte se.
 

Právě se děje

před 49 minutami

Válečný veterán a poslední žijící český pilot RAF Emil Boček leží v brněnské fakultní nemocnici

Válečný veterán a poslední žijící český stíhací pilot RAF Emil Boček je ve Fakultní nemocnici Brno-Bohunice na interní kardiologické klinice. Šestadevadesátiletý Boček má 28. října dostat od prezidenta Miloše Zemana Řád Bílého lva nejvyšší třídy. Emil Boček sloužil ve Velké Británii u československé 310. stíhací perutě. Na kontě má 26 operačních letů. Řád Bílého lva třetí třídy mu propůjčil už bývalý prezident Václav Klaus v roce 2010, a to za mimořádné zásluhy o obranu a bezpečnost státu a vynikající bojovou činnost. Letos v květnu Bočka prezident povýšil do nejvyšší armádní hodnosti. Generálské hodnosti mu udělil už v letech 2014 a 2017.

Zdroj: ČTK
Další zprávy