Klučinová skončila na MS desátá, Cachová patnáctá. Zlato slaví Belgičanka

ČTK Sport ČTK, Sport
Aktualizováno 6. 8. 2017 22:30
Vícebojařka Eliška Klučinová se po závěrečné osmistovce propadla z osmého na konečné desáté místo.
Eliška Klučinová.
Eliška Klučinová. | Foto: Reuters

Londýn - Sedmiboj i finále soutěže tyčkařek měly dnes na mistrovství světa v Londýně stejné vítězky jako loni na olympijských hrách v Riu de Janeiro. Pozici světových jedniček obhájily belgická sedmibojařka Nafissatou Thiamová i řecká tyčkařka Ekaterini Stefanídiová, která se zlepšila až na 491 cm, což je nejlepší letošní světový výkon.

Řekyně zůstala v závěru v soutěži stejně jako loni už jen s Američankou Sandi Morrisovou. Obě se bez chyby přehouply i přes 475 centimetrů, kde už všechny ostatní tyčkařky skončily. O sedm centimetrů výš uspěla jen Stefanídiová a pak přidala ještě 491 cm, což je její osobní rekord, ale 502 už bylo nad její síly.

Thiamová do druhého dne soutěže vstupovala z druhého místa, ale Němku Carolin Schäferovou nechala daleko za sebou už v dálce. V cíli osmistovky měla na kontě 6784 bodů a náskok 88 bodů. Eliška Klučinová obsadila desáté a Kateřina Cachová patnácté místo.

V úvodu druhého dne soutěže skočila Klučinová do dálky 616 centimetrů, s čímž nebyla příliš spokojena, protože umí delší skoky. Vzhledem k problémům s ramenem měla obavy z hodu oštěpem, ale její letošní maximum 41,91 m ji udrželo v první desítce. Tam zůstala i po závěrečné osmistovce, v níž doběhla osmá za 2:13,00 a celkem nasbírala 6313 bodů. Cachová získala 6070 bodů.

Thiamová v hodu oštěpem svůj náskok ještě zvýšila. Na třetí místo se posunula Anouk Vetterová z Nizozemska, která vyhrála oštěpařskou část v novém rekordu mistrovství světa 58,41 m. Osmistovka už na medailovém pořadí nic nezměnila.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Britský herec Terry Jones ze skupiny Monty Python daroval mozek vědcům

Jones trpěl poměrně vzácným druhem demence, která postihuje především čelní oblast mozku. Herec měl podle britského tisku v posledních letech problémy s komunikací a porozuměním.

Jeho mozek byl podle The Daily Telegraph uložen v neurologickém institutu londýnské univerzity UCL. "Výzkum mozkových tkání nám pomáhá v pochopení těchto nemocí. Darování mozku není zdaleka běžné, velice si toho ceníme," řekl Thomas Warner, který má v UCL na starosti mozkovou banku.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Česku pracuje víc Britů, od hlasování o brexitu jich přibyla třetina

V Česku přibylo od referenda o brexitu pracovníků z Británie. Proti červnu 2016, kdy se ve Spojeném království hlasovalo o odchodu z EU, se počet britských zaměstnanců zvedl o víc než třetinu. Vzrostl také počet Britů a Britek, kteří se rozhodli žít v ČR natrvalo. Zvýšil se o 55 procent. Vyplývá to ze statistik úřadu práce a ministerstva vnitra. Britové tvoří ve srovnání s jinými cizinci jen malou skupinu. V ČR jich je přes 8300. Počet přistěhovalců z této země rostl v posledních letech ale víc než z jiných starých zemí EU.

Česko už loni na jaře přijalo zákon, který v případě brexitu bez dohody zaručuje do konce letoška lidem z Británie stejné zacházení jako ostatním lidem z EU. Mají stejné postavení jako Češi a Češky. Další vývoj bude záviset na výsledku vyjednávání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy