Klučinová skončila na MS desátá, Cachová patnáctá. Zlato slaví Belgičanka

ČTK Sport ČTK, Sport
Aktualizováno 6. 8. 2017 22:30
Vícebojařka Eliška Klučinová se po závěrečné osmistovce propadla z osmého na konečné desáté místo.
Eliška Klučinová.
Eliška Klučinová. | Foto: Reuters

Londýn - Sedmiboj i finále soutěže tyčkařek měly dnes na mistrovství světa v Londýně stejné vítězky jako loni na olympijských hrách v Riu de Janeiro. Pozici světových jedniček obhájily belgická sedmibojařka Nafissatou Thiamová i řecká tyčkařka Ekaterini Stefanídiová, která se zlepšila až na 491 cm, což je nejlepší letošní světový výkon.

Řekyně zůstala v závěru v soutěži stejně jako loni už jen s Američankou Sandi Morrisovou. Obě se bez chyby přehouply i přes 475 centimetrů, kde už všechny ostatní tyčkařky skončily. O sedm centimetrů výš uspěla jen Stefanídiová a pak přidala ještě 491 cm, což je její osobní rekord, ale 502 už bylo nad její síly.

Thiamová do druhého dne soutěže vstupovala z druhého místa, ale Němku Carolin Schäferovou nechala daleko za sebou už v dálce. V cíli osmistovky měla na kontě 6784 bodů a náskok 88 bodů. Eliška Klučinová obsadila desáté a Kateřina Cachová patnácté místo.

V úvodu druhého dne soutěže skočila Klučinová do dálky 616 centimetrů, s čímž nebyla příliš spokojena, protože umí delší skoky. Vzhledem k problémům s ramenem měla obavy z hodu oštěpem, ale její letošní maximum 41,91 m ji udrželo v první desítce. Tam zůstala i po závěrečné osmistovce, v níž doběhla osmá za 2:13,00 a celkem nasbírala 6313 bodů. Cachová získala 6070 bodů.

Thiamová v hodu oštěpem svůj náskok ještě zvýšila. Na třetí místo se posunula Anouk Vetterová z Nizozemska, která vyhrála oštěpařskou část v novém rekordu mistrovství světa 58,41 m. Osmistovka už na medailovém pořadí nic nezměnila.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 2 minutami

Noční nehoda uzavřela dálnici D1 za Prahou, dva řidiči jsou těžce zranění

Nehoda s těžkým zraněním uzavřela v noci na pondělí dálnici D1 za Prahou. Řidiči více než dvě hodiny neprojeli směrem do Brna za sjezdem na Říčany a museli uzavřený úsek objíždět. Na místě zasahovali záchranáři i i další složky integrovaného záchranného systému. Po 5:30 byl na dálnici provoz obnoven, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Nehoda se stala kolem 3:00 na 12,5. kilometru směrem na Brno. Havarovala dvě osobní auta."Dva řidiči, ročníky 1981 a 1975, byli s těžkým zraněním letecky transportováni do pražských nemocnic," uvedla Richterová. V okolí nehody se nad ránem vytvořily kolony. Příčinu a okolnosti střetu obou vozů policisté vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy