Dvojice pro čtvrtfinále: Češi letí do Tampere za Američany, Slováci jsou ze hry venku

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
Aktualizováno 23. 5. 2023 21:54
Vítězství Lotyšů 4:3 v prodloužení nad Švýcary rozhodlo o tom, že Češi ve čtvrtfinále hokejového mistrovství světa narazí na Američany. Coby čtvrtý tým skupiny B vyzvou vítěze skupiny A, jediný dosud neporažený celek na turnaji, a poletí za ním z Rigy do Tampere. Slováci na šampionátu dohráli.
Dominik Kubalík v zápase Česka proti Kanadě na MS 2023 v Rize.
Dominik Kubalík v zápase Česka proti Kanadě na MS 2023 v Rize. | Foto: Reuters

Lotyši si zajistili postup remízou po 60 minutách duelu se Švýcary, v prodloužení se pak ziskem druhého bodu dostali na třetí místo před Čechy. A to díky lepšímu vzájemnému zápasu.

Parta trenéra Kariho Jalonena tedy spadla na čtvrtou pozici a před klíčovým čtvrtečním utkáním bude za Američany cestovat do Tampere, kde turnaj následně také vyvrcholí zápasy o medaile. Čtvrtfinále s českou účastí začne v 15:20.

Lotyši se střetnou doma v Rize před nadšenými fanoušky se Švédy (19:20). Mužstvo z Pobaltí se dostalo mezi nejlepší osmičku po pěti letech a může se pokusit o historický průlom v podobě postupu do semifinále.

Zato Slováci potřebovali po své úterní výhře 4:1 nad Nory pomoc od Švýcarů, aby setrvali na čtvrté postupové pozici. Bodový zisk Lotyšů je však odsunul až na pátou příčku. Svěřenci kouče Craiga Ramsayho chybí ve čtvrtfinále poprvé od roku 2019.

O zbylých dvou dvojicích pro čtvrtfinále bylo rozhodnuto již před úterními večerními zápasy.

Švýcaři ve čtvrtek vyzvou Němce a utkání se bude hrát v Rize (15:20).

Úřadující světoví šampioni Finové změří síly s Kanadou, a to doma v Tampere (19:20). V tomto případě půjde letos už ve čtvrtfinále o reprízu tří posledních finálových zápasů MS.