Lacko byl v Zolderu na stupních vítězů, boj o evropské stříbro se přiostřuje

rav rav
14. 9. 2019 20:12
Adam Lacko obsadil v sobotu v belgickém Zolderu třetí a páté místo a v průběžném hodnocení ME tahačů na okruzích ztrácí na druhého Antonia Albaceteho osm bodů.
Adam Lacko v Buggyře v závodě ME tahačů na okruzích v Zolderu 2019
Adam Lacko v Buggyře v závodě ME tahačů na okruzích v Zolderu 2019 | Foto: Radek Vičík

Po třetím místě v kvalifikaci proťal úřadující vicemitr Evropy třetí také cílovou čáru.

"Jochen Hahn překombinoval start a trochu mu to hráblo, takže ztratil výhodu. Chtěl jsem ho předjet, ale bohužel už jsem se tam v první zatáčce nevešel. Ke konci to vypadalo, že bych možná Albaceteho ještě mohl dát, nakonec to však nevyšlo. I tak jsem s třetí pozicí spokojený," uvedl Lacko.

Závod číslo dvě musel být kvůli kolizi a odstavenému tahači na trati hned dvakrát přerušen. Lacko v jízdě s obráceným pořadí top 8 dojel na páté pozici.

"Start se mi hodně povedl a protáhl jsem se na druhou příčku. Za mnou se ale stala nějaká mela a zůstal tam Citignola, takže se závod hned v prvním kole přerušil," komentoval Lacko druhou bodovanou jízdu.

"Ve druhém startu už si Kiss svou pozici pohlídal a nedostal jsem se před něj. Po dvou odjetých kolech se ale zase přerušovalo, protože na konci cílové rovinky zastavil Orsini. Třetí start byl podobný tomu předchozímu, bohužel se přede mě dostal Antonio (Albacete) a mně už se nepodařilo vzít si svou pozici zpět," dodal český pilot.

V neděli jsou v Zolderu na programu opět dva bodované závody.

Mistrovství Evropy v závodech tahačů v Zolderu (Belgie):

První jízda: 1. Hahn (Něm./Iveco) 23:54,839, 2. Albacete (Šp./MAN) -1,087, 3. Lacko (ČR/Buggyra) -1,831.

Druhá jízda: 1. Reinert (Něm./Iveco), 2. Halmová (Něm./Iveco) -0,465, 3. Kiss (Maď./Mercedes) -2,874, …5. Lacko -3,886.

Průběžné pořadí ME: 1. Hahn 249, 2. Albacete 171, 3. Lacko 163.

FIA ETRC 2019 - 06 ZOLDER | Video: BUGGYRA brand
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 2 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy