Lacko byl v Zolderu na stupních vítězů, boj o evropské stříbro se přiostřuje

rav rav
14. 9. 2019 20:12
Adam Lacko obsadil v sobotu v belgickém Zolderu třetí a páté místo a v průběžném hodnocení ME tahačů na okruzích ztrácí na druhého Antonia Albaceteho osm bodů.
Adam Lacko v Buggyře v závodě ME tahačů na okruzích v Zolderu 2019
Adam Lacko v Buggyře v závodě ME tahačů na okruzích v Zolderu 2019 | Foto: Radek Vičík

Po třetím místě v kvalifikaci proťal úřadující vicemitr Evropy třetí také cílovou čáru.

"Jochen Hahn překombinoval start a trochu mu to hráblo, takže ztratil výhodu. Chtěl jsem ho předjet, ale bohužel už jsem se tam v první zatáčce nevešel. Ke konci to vypadalo, že bych možná Albaceteho ještě mohl dát, nakonec to však nevyšlo. I tak jsem s třetí pozicí spokojený," uvedl Lacko.

Závod číslo dvě musel být kvůli kolizi a odstavenému tahači na trati hned dvakrát přerušen. Lacko v jízdě s obráceným pořadí top 8 dojel na páté pozici.

"Start se mi hodně povedl a protáhl jsem se na druhou příčku. Za mnou se ale stala nějaká mela a zůstal tam Citignola, takže se závod hned v prvním kole přerušil," komentoval Lacko druhou bodovanou jízdu.

"Ve druhém startu už si Kiss svou pozici pohlídal a nedostal jsem se před něj. Po dvou odjetých kolech se ale zase přerušovalo, protože na konci cílové rovinky zastavil Orsini. Třetí start byl podobný tomu předchozímu, bohužel se přede mě dostal Antonio (Albacete) a mně už se nepodařilo vzít si svou pozici zpět," dodal český pilot.

V neděli jsou v Zolderu na programu opět dva bodované závody.

Mistrovství Evropy v závodech tahačů v Zolderu (Belgie):

První jízda: 1. Hahn (Něm./Iveco) 23:54,839, 2. Albacete (Šp./MAN) -1,087, 3. Lacko (ČR/Buggyra) -1,831.

Druhá jízda: 1. Reinert (Něm./Iveco), 2. Halmová (Něm./Iveco) -0,465, 3. Kiss (Maď./Mercedes) -2,874, …5. Lacko -3,886.

Průběžné pořadí ME: 1. Hahn 249, 2. Albacete 171, 3. Lacko 163.

FIA ETRC 2019 - 06 ZOLDER | Video: BUGGYRA brand
 

Právě se děje

před 28 minutami

Soud potvrdil mladíkovi osmnáct let vězení za vraždu spolužačky

Devatenáctiletý Daniel Miarko si odpyká 18 let ve vězení za to, že loni na Plzeňsku ubodal svou bývalou spolužačku. Trest mu potvrdil pražský vrchní soud, který zamítl jeho odvolání. Motivem vraždy byla msta za to, že dívka neopětovala mladíkovy milostné city. Rodině své oběti musí Miarko uhradit pět milionů korun za způsobenou újmu.

Obhájci zpochybňovali, že byl Miarko v době činu příčetný, a usilovali o to, aby ho soud poslal do detenčního ústavu namísto do vězení. "V žádném případě není na místě upustit od potrestání u takto závažného, připraveného, promyšleného trestného činu a nařídit toliko zabezpečovací detenci," reagoval předseda odvolacího senátu Martin Zelenka.

Zdroj: ČTK
Další zprávy