Lacko si v Mostě dojel pro dvojí stupně vítězů. Nedělní program spláchla voda

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 1. 9. 2019 18:31
Ve dvě pódiová umístění proměnil Adam Lacko sobotní jízdy ME tahačů na okruhu v Mostě. Neděle přinesla průtrž mračen a závody byly zrušeny.. V celkovém pořadí český jezdec svými výsledky zdramatizoval boj o průběžné druhé místo.
Adam Lacko, Buggyra v závodě ME tahačů na okruzích v Mostě 2019
Adam Lacko, Buggyra v závodě ME tahačů na okruzích v Mostě 2019 | Foto: Radek Vičík

(Od našeho zpravodaje) - Lacko potvrdil stoupající formu nového tahače VK50 už v kvalifikaci, v níž se suverénem letošní sezony Jochenem Hahnem prohrál o pouhých sedm setin vteřiny.

Němec si sice od startu sobotní jízdy číslo jedna kontroloval první pozici, ale domácí jezdec se držel celou dobu za ním a cílovou čáru proťal s půlvteřinovou ztrátou. "Možná to vypadalo, že jsme se s Jochenem jen tak vozili, ale v kabině bylo 60 stupňů a to nebyla vůbec pohoda," připomněl Lacko velké vedro, které na severu Čech v sobotu panovalo.

Do druhého závodu měl z pole position odstartovat Lackův týmový kolega Oly Janes, jenž byl v prvním závodě osmý. Právě jezdci z top 8 si prohodili na startu své pořadí. Jenže Brit dostal od jury trest a o slibnou pozici přišel.

Lacko se ze sedmé pozice na startu podél cílové zídky prosmýkl dopředu a už brzy se objevil na třetí příčce za vedoucím René Reinertem a druhým Antonmiem Albacetem. Po několika kolech se za pilota Buggyry zavěsil Hahn, který tak doplnil vedoucí "vláček" na čtveřici.

Až do posledních metrů jelo toto kvarteto doslova nárazník na nárazník. Jenže šlo o zkušené piloty, kteří se vyvarovali chyb a do konce jízdy se na pořadí nic nezměnilo. Oba Němce v čele a na chvostu skupiny dělilo na cílové čáře jeden a půl vteřiny.

Zatímco Hahn si upevnil pořadí v čele evropského šampionátu, třetí Lacko ztrácí na druhého Albaceteho už jen čtyři body.

Obě plánované nedělní jízdy byly kvůli silnému dešti ředitelstvím závodu zrušeny. Odjela se pouze dvě kola té první, ale na mokré trati řada tahačů skončila mimo trať a závod byl předčasně ukončen Na pokračování programu ME kvůli neustávajícímu lijáku už nedošlo.

Mistrovství Evropy v závodě tahačů v Mostě:

1. jízda: 1. Hahn (Něm./Iveco) 22:39,566, 2. Lacko (ČR/Buggyra) -0,583, 3. Halmová (Něm./Iveco) -11,829.

2. jízda: 1. Reinert (Něm./Iveco) 22:52,119, 2. Albacete (Šp./MAN) -0,457, 3. Lacko -0,851.

Průběžné pořadí ME: 1. Hahn 224, 2. Albacete 149, 3. Lacko 145.

FIA ETRC 2019 - 05 Czech Truck Prix | Video: BUGGYRA brand
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Obama kritizoval na mítinku Trumpa kvůli "zpackanému" boji s pandemií

Bývalý americký prezident Barack Obama na mítinku na Floridě ostře kritizoval svého nástupce Donalda Trumpa kvůli "zpackanému" boji s epidemií covidu-19. Lepší strategie podle něj mohla zachránit tisíce lidských životů. Informovala o tom dnes stanice CNN.

Obama vystoupil na mítinku v Orlandu na Floridě, na který lidé kvůli epidemii covidu-19 mohli přijet jen v autech a z nich si projev vyslechnout.

Na podporu demokratického kandidáta na prezidenta a svého někdejšího viceprezidenta Joea Bidena vystoupil Obama už minulý týden v Pensylvánii. Florida i Pensylvánie patří ke klíčovým státům, jejichž voliče chtějí demokraté i republikáni dostat na svou stranu.

Podle bývalého prezidenta Trump pandemii ignoroval a nyní se zdráhá přijmout zodpovědnost za následky svých činů. "Ale tenhle úřad tak nefunguje. Jste zodpovědní nonstop," dodal. Současný šéf Bílého domu se podle Obamy zajímá víc než o blaho lidí o svůj mediální obraz. "Žárlí na covid kvůli mediální pozornosti, které se mu dostává," řekl.

Nadcházející volby označil Obama za "nejdůležitější za našich životů". Shromážděné vyzval, aby dali svůj hlas Bidenovi, neboť ten má podle něj "konkrétní plán", jak učinit z USA zdravější, spravedlivější a silnější zemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy