Most čeká vrchol sezony, honu na Hahna se zúčastní tři Bugygry

Radek Vičík Radek Vičík
30. 8. 2019 12:20
O víkendu se na mosteckém autodromu pojedou nejpopulárnější závody, evropský šampionát tahačů na okruzích.
Trojice tahačů Buggyra při testech na závod v Mostě.
Trojice tahačů Buggyra při testech na závod v Mostě. | Foto: Buggyra

Letošní ročník zatím probíhá pod absolutní nadvládou Jochena Hahna. Obhájce titulu má v čele náskok 66 bodů a nakročeno k titulu číslo šest. Na domácí trati by ho ale velice rád potrápil pilot Buggyry Adam Lacko.

"Na začátku sezony to bylo nahoru dolu a teď pomalu lezeme zpět nahoru a zlepšujeme se," uvedl mistr Evropy z roku 2017.

Letos Lacko dostal do rukou zcela nový závodní tahač VK50. Jeho debut v Misanu byl skvělý a český pilot z Itálie odjel jako lídr průběžného pořadí.

"Po Maďarsku jsme hodně klesli a dostat se zpět na stupně nebylo jednoduché. Podařilo se nám to, ale není nic jistého. Šampionát je extrémně vyrovnaný a bude se bojovat až do posledního šachovnicového praporku v závěrečném závodě v Jaramě," podotkl Lacko, který na druhého Antonia Albaceteho ztrácí jen šest bodů. Jenže za ním je Norbert Kiss se ztrátou jediného bodu.

"Misano nás namlsalo. Mysleli jsme si, že jsme postavili skvělé auto, což je pravda, ale všechno chce čas. Teď nám přišly důležité komponenty, se kterými by to mohlo fungovat ještě lépe. Doufám, že se to v Mostě potvrdí, a my všichni uděláme maximum, abychom si alespoň jedno zlato odvezli," dodal Lacko.

Před českými fanoušky bude mít v týmu vedle stálého parťáka Olyho Janese z Británie i pilota číslo tři. Bude jím Fin Mika Mäkkinen, jenž usedne do Buggyry, s níž Janes dříve závodil v britském šampionátu.

Šance na umístění v top 3 stále živí vedle výše zmíněných jezdců i populární  Němka Steffi Halmová a její krajané Sascha Lenz a Rene Reinert. Lackův parťák Janes figuruje na 14. místě průběžného pořadí. I přes nepříliš vydařený víkend na Nürburgringu si ale udržel těsné vedení v poháru Grammer Truck Cup,

V Mostě se evropský šampionát překulí do druhé poloviny. Na závodní víkend fanoušky pozvou sami jezdci, kteří už v pátek v podvečer projedou ve svých šestitunových speciálech ulicemi Mostu.

Po mostecké zastávce bude šampionát pokračovat v polovině září v belgickém Zolderu. Okruh Bugatti v Le Mans ve Francii bude svědkem truckerských soubojů 28. a 29. září a závěrečnou tečku osmidílného seriálu obstará 5. a 6. října španělská Jarama.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Praha chce automatizovat vjezd a placení na parkovištích P+R

Vedení hlavního města chce zautomatizovat vjezd, výjezd a placení na záchytných parkovištích P+R. Řidiči se zaregistrují prostřednictvím aplikace Moje Praha a nový systém bude snímat registrační značku vozu a následně vyřídí i platbu. ČTK to v rozhovoru řekl primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Systém nyní město testuje v Letňanech. Řidiči zde ale zatím musí platbu vyřešit v aplikaci. Praha má dlouhodobě potíže s počtem míst na P+R a chystá jejich vybudování na dalších místech.

"Cílem je zmenšit fronty. Je spočítáno, že za standardních podmínek trvá výjezd v současné době 18 sekund. Ten se zkrátí na 14 sekund, což se možná nezdá, ale v praxi to bude významné," řekl Hřib.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Zaveďme jeden volební obvod pro volby do sněmovny, navrhuje Hamáček. Chce posílit autoritu předsedů

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček by chtěl změnit systém voleb do Poslanecké sněmovny. Místo 14 volebních obvodů by byl jediný stejně jako u voleb do Evropského parlamentu. Hamáček do řekl v rozhovoru pro sobotní vydání Lidových novin. Podle něj by takový systém posílil autoritu předsedů politických stran.

"Při jednom obvodu bychom měli jednoho lídra dvěstěčlenné kandidátky. Odpadly by debaty o potřebném množství hlasů ke zvolení," řekl vicepremiér s odkazem na fakt, že počet hlasů nutných ke zvolení poslance se nyní kraj od kraje liší. Změna by měla dopad i dovnitř stran, v nichž by oslabili regionální bossové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy