Řehole grid girls i "mravenečci" z Buggyry. To byly tahače na Hungaroringu

Šest týdnů před Velkou cenou Maďarska formule 1 patřil uplynulý víkend Hungaroring o něco větším závodním strojům. Jezdci Buggyry na něm změřili síly se soupeři v evropském šampionátu tahačů.
Dívky v pedoku měly ty výhody, že se mohly aspoň na chvíli schovat do stínu.
Šéf vývoje Buggyry Robin Dolejš spíš než stín vyhlížel konec trablů s elektronikou. Ta totiž Roudnické trápila celý víkend.
Adam Lacko s novým speciálem VK50 získal nakonec jen devět bodů. Nejlepším výsledkem byla šestá pozice v nedělním hlavním závodě.
V boxech to vypadalo na první pohled na siestu,...
Foto: Buggyra
Radek Vičík Radek Vičík, Buggyra
24. 6. 2019 21:20
Podívejte se s námi na nejhezčí snímky ze závodů ME tahačů na okruzích Hungaroringu a nahlédněte také za oponu vývoje nového závodního speciálu týmu Buggyra.
 

Právě se děje

před 19 minutami

U Černožic se při předjíždění čelně střetla dvě vozidla, tři lidé zemřeli

Při dopravní nehodě u Černožic na Královéhradecku v neděli dopoledne zemřeli tři lidé. Silnice I/33 je uzavřena, policie dopravu odklání po jiné trase, řekla mluvčí krajské policie Alena Kacálková.

U Černožic se srazila dvě osobní auta. Ředitel dopravní policie Jiří Zlý uvedl, že jedno z osobních vozidel předjíždělo, přičemž se čelně srazilo s protijedoucím autem.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Česká firma Lanex dodá Rusku lana na upevnění tankerů za miliony

Výrobce lan a produktů z technického textilu Lanex z Bolatic na Opavsku získal v Rusku unikátní zakázku na dodávku vysokopevnostních lan, která budou sloužit v přístavech k upevnění velkých tankerů. Dodá sedm tun lan za více než pět milionů korun, řekla Ivana Gračková, mluvčí skupiny BR Group, do níž Lanex patří.

Vysokopevnostní lodní lano o průměru 48 milimetrů dodá firma společnosti Morservis z Novorossijsku. "Celá dodávka je ve finančním objemu přesahujícím pět milionů korun a expedovat se bude nejpozději do 20. června. Lana jsou tak pevná, že na ně můžete zavěsit třeba kamion. Nahrazovat budou i lana ocelová," řekla Gračková. Zakázka je podle ní výjimečná celkovým objemem i velkým průměrem lana.

Zdroj: ČTK
Další zprávy