Francouzskou rallye rozjel nejlépe Meeke, Kopeckého srazily technické potíže a dokonce i defekt

ČTK ČTK
7. 4. 2017 17:31
Francouzskou rallye rozjel nejlépe Brit Kris Meeke s citroënem před domácím Sebastienem ogierem z Fordu a Belgičanem Thierrym Neuvillem s hyundai.
Kris Meeke
Kris Meeke | Foto: Jaanus Ree/Red Bull Content Pool

Bastia - Do Francouzské rallye vstoupil nejlépe britský pilot Kris Meeke s citroënem. Vítěz předchozí soutěže v Mexiku vyhrál na Korsice tři ze čtyř rychlostních zkoušek úvodní etapy a vede pořadí s náskokem 10,3 sekundy.

Druhý dojel úřadující mistr světa Sébastien Ogier z Fordu. Za francouzským lídrem mistrovství světa následuje o dalších patnáct sekund zpět Belgičan Thierry Neuville za volantem hyundai.

Ve třetím testu skončil mimo trať Ogierův týmový kolega Ott Tanäk z Estonska a musel opustit čtvrté místo. To před sobotním pokračováním patří dalšímu pilotovi Citroënu Craigu Breenovi z Irska, jeho ztráta činí 52 sekund.

Jana Kopeckého prakticky celý den limitovaly potíže s posilovačem řízení. Továrnímu jezdci Škody se nevyhnul ani defekt, a tak figuruje ve výsledkové listině hluboko vzadu s mankem skoro 13 minut.

"Tohle je šílené. Bez posilovače řízení jedeme pomalu jako při seznamovacích jízdách, přesto píchneme. Museli jsme zastavit a vyměnit to. Neuvěřitelné," konstatoval Kopecký po patálii ve třetí zkoušce. "Byl to těžký den, ale je důležitě, že jsme v cíli. Zítra se pokusíme zajet nějaké časy," řekl po skončení etapy.

V sobotu jsou na programu další čtyři rychlostní testy, nedělní závěrečná etapa bude dvojdílná.

Francouzská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 1. etapě:

1. Meeke, Nagle (Brit., Ir./Citroën C3) 1:16:32,1, 2. Ogier, Ingrassia (Fr./Ford Fiesta RS) -10,3, 3. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -25,8, 4. Breen, Martin (Ir., Brit./Citroën C3) -52,4, 5. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20) -53,8, 6. Latvala, Anttila (Fin./Toyota Yaris) -1:00,2, …32. Kopecký, Dresler (ČR/Škoda Fabia R5) -12:52,5.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy