Jan Kopecký

Novým spolujezdcem Kopeckého v továrním týmu Škody je Hloušek

Novým stálým spolujezdcem nejlepšího českého rallyového jezdce současnosti Jana Kopeckého bude Jan Hloušek, který doposud navigoval Filipa Mareše. Hloušek nahradí po boku továrního jezdce Škody Pavla Dreslera, místo nějž usedl do vozu Fabia R5 již v závěru minulé sezony ve dvou závodech mistrovství světa.

"Honza (Hloušek) hned na prvním závodě v Anglii prokázal obrovský talent. Neudělal žádnou chybu, i když tam byl poprvé," uvedl Kopecký na dnešní tiskové konferenci v Praze.

Možnost spolupráce dvojice Kopecký-Hloušek otevřel nedávný konec projektu Autoklubu České republiky, který podporoval Marešův tým při domácích i zahraničních startech. "Loňské dva závody pro mě byly obrovská zkušenost. Když jsem se rozhodoval co dál, zkusil jsem oslovit Honzu (Kopeckého) a dohodli jsme se," řekl Hloušek.

Kdyby přitom sezona začala podle plánu a nebyla poznamenána odklady kvůli pandemii koronaviru, závodil by zřejmě s jiným spolujezdcem. Hloušek totiž u Mareše skončil v květnu.

"Situace se hodně měnila. Dlouho jsme věděli, že se závodit nebude, rallye se odkládaly. Netestovalo se, nikde se nejezdilo. A pak najednou přišla zpráva, že projekt Autoklubu bohužel končí. Pak mi přišel e-mail a já se rozhodl, že do toho půjdu. Ověřil jsem si, že je Honza člověk na správném místě a prakticky ho nemusím učit," uvedl Kopecký.

Zdroj: ČTK

Meeke v Britské rallye neudržel první místo, vede Tänak

Vedoucí muž mistrovství světa v automobilových soutěžích Ott Tänak z Estonska vyhrál úvodní etapu Britské rallye. Na tratích ve Walesu přitom až do poslední dnešní rychlostní zkoušky vedl domácí jezdec Kris Meeke, jenže po smyku klesl až na třetí místo za francouzského obhájce titulu Sébastiena Ogiera. Nejrychlejší trojici nicméně dělí necelé čtyři sekundy.

Meeke vyhrál čtvrteční úvodní erzetu, a třebaže dnes nepřidal ani jedno dílčí prvenství, ještě po devátém měřeném testu byl v čele. Až po zaváhání v desáté zkoušce klesl. "Na blátě jsem dostal pořádný smyk, potom jsem už jel opatrněji," řekl Meeke.

Ogier udržel šanci na šestý triumf na Britské rallye. Od roku 2013 jej zde dokázal porazit jen před dvěma lety domácí Elfyn Evans.

Čtvrtý je s odstupem osmi sekund Belgičan Thierry Neuville. Tovární jezdec Škody Jan Kopecký, který jede s novým spolujezdcem Janem Hlouškem, vede pořadí WRC2, celkově mu patří desáté místo.

Pokračovat