Ouředníček si znovu začal plnit dakarský sen. Hummer vyměnil za tovární Ford

Radek Vičík Radek Vičík
29. 3. 2017 18:14
Bývalý úspěšný navigátor Tomáš Ouředníček už loni okusil, jaké to je být na Rallye Dakar v roli pilota. V příštím roce chce uspět s novou stájí a v novém autě. Pod hlavičkou South Racing Central Europe usedne do továrního Fordu Ranger Dakar. Letos ho ale ještě čeká řada přípravných soutěží.
Tomáš Ouředníček se spolujezdcem Davidem Křípalem při oficiální premiéře týmu South Racing Central Europe.
Tomáš Ouředníček se spolujezdcem Davidem Křípalem při oficiální premiéře týmu South Racing Central Europe. | Foto: Tomáš Liška

Praha - Tomáš Ouředníček sice letos na Rallye Dakar chyběl, ale příští, jubilejní čtyřicátý, ročník slavné soutěže si ujít nenechá. Zkušený jezdec dálkových soutěží navíc pojede s továrním autem. Hummer totiž vyměnil za Ford Ranger Dakar a někdejší spolupráci s roudnickou Buggyrou za zbrusu nový tým South Racing Central Europe.

Dva roky ve světě cross-country rallye v roli pilota naučily bývalého výborného navigátora Ouředníčka, že klíčem k úspěchu je dobré zázemí. A to našel ve spolupráci s německou stájí South Racing, barvy jejíž středoevropské "filiálky" nyní hájí.

"S německým týmem South Racing jednáme už od loňského roku, kdy jsem si tento úžasný speciál vyzkoušel ve vybraných soutěžích. Po letošním Dakaru, který jsem musel v rámci budování nového projektu vynechat, přišla finální podoba a dohoda," uvedl Ouředníček.

Ten si pro letošní rok na závody cross-country, které budou klíčovou částí dakarské přípravy, zvolil za spolujezdce nováčka na tomto postu Davida Křípala.

Vášnivý motorkář bude mít za učitele v České republice vůbec jednoho z nejpovolanějších spolujezdců. Ouředníček je totiž stále spoludržitelem nejlepšího výsledku v kategorii automobilů na Rallye Dakar. Před osmi lety vybojoval jako navigátor Miroslava Zapletala sedmé místo.

Světovou premiéru South Racing Central Europe absolvoval o víkendu při Dakar Setkání v Sosnové. Pokřtít nový vůz dorazila také jednička "velkého" South Racing, Španěl Xavier Pons a jeho boss Scott Abraham.

Ten věří, že právě v České republice a okolních zemích se mu podaří získat další zákazníky z řad milovníků offroadových soutěží.

"Myslím si, že právě střední Evropa má velký potenciál k růstu a příchodu nových jezdců a týmů, a proto vznikl také tento projekt. Tomáš Ouředníček a Petr Hozák (druhý jezdec South Racing Central Europe, pozn. red.) jsou velmi dobří jezdci, a hlavně velmi rychlí. Myslím, že toto může být silná jezdecká posila," řekl manažer a majitel úspěšného týmu.

Tým South Racing čeká v letošním roce 22 soutěží na čtyřech kontinentech. Z českých posádek se jako první vydá do bojů Ouředníček na Morocco Desert Challenge, která startuje 16. dubna a na níž čeká účastníky sedm etap a více než 2 200 ostrých kilometrů.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy