Infarktový závěr Mexické rallye: Meeke v závěru boural, přesto slavil čtvrté vítězství v kariéře

Radek Vičík Radek Vičík
12. 3. 2017 20:24
Tovární pilot Kris Meeke oslavil v Mexiku vítězství s náskokem 13,8 vteřiny před loňským šampionem Sébastienem Ogierem ve Fordu. Třetí skončil Thierry Neuville v Hyundai.
Britský pilot Kris Meeke prokázal v Mexické rallye pevné nervy. Necelý kilometr před cílem závěrečné rychlostní zkoušky vyjel z trati na parkoviště. | Video: Reuters

León - Britský jezdec Kris Meeke s vozem Citroën zvítězil v Mexické rallye a v neděli si tak připsal čtvrtý triumf ve světovém šampionátu v rallye.

Ale nechybělo moc a 37letý jezdec o úspěch přišel. V samotném závěru poslední rychlostní zkoušky mu na nerovnosti "ustřelil" vůz a vyjel mimo trať. Brit ovšem  zachoval klid, chvíli hledal cestu na parkovišti pro diváky, aby s poničeným autem přece jen dokázal dojet do cíle.

Meekeho problémy v závěru Mexické rallye:

Tam mu časomíra naměřila náskok 13,8 vteřiny před obhájcem titulu Sébastienem Ogierem, který se vrátil do čela průběžného hodnocení šampionátu. Třetí pozice patřila Thierry Neuvillovi v Hyundai.

"Byla tam boule a šel jsem ven. Mám obrovské štěstí," řekl v cíli dojatý Meeke, který jakoby stále ještě nevěřil, že si dokázal udržet vedení.

Vítězství Citroënu potvrdilo předsezonní předpoklady o vyrovnanosti letošní sezony, v níž začala platit nová technická pravidla. Úvodní Rallye Monte Carlo vyhrál Ogier ve Fordu a ve Švédsku to byl Jari-Martti Latvala v Toyotě.

V hodnocení WRC2 v Mexiku opět triumfovala Škoda. Speciál Fabia R5 pilotoval lídr hodnocení této třídy, Švéd Pontus Tindemand.

Mexická rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích:

1. Meeke, Nagle (Brit., Ir./Citroën C3) 3:22:04,6, 2. Ogier, Ingrassia (Fr./Ford Fiesta RS) -13,8, 3. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -59,7, 4. Tänak, Järveoja (Est./Ford Fiesta RS) -2:18,3, 5. Paddon, Kennard (N. Zél./Hyundai i20) -3:32,9, 6. Latvala, Anttila (Fin./Toyota Yaris) -4:40,3.

Průběžné pořadí (po 3 z 13 závodů): 1. Ogier 66, 2. Latvala 58, 3. Tänak 48, 4. Sordo (Šp./Hyundai i20) 30, 5. Neuville 28, 6. Meeke 27, …13. Kopecký (ČR/Škoda Fabia R5) 4.

Pohár konstruktérů: 1. M-Sport Ford 103, 2. Toyota Motorsport 67, 3. Hyundai Motorsport 65, 4. Citroën Racing 55.