Kornfeil dojel v Rakousku v závodě Moto3 třináctý, Marquez kouzlo "Ducatilandu" nepřelstil

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 12. 8. 2018 14:48
Světový šampionát pokračuje na Red Bull Ringu pouhý týden po české Grand Prix v Brně.
Jakub Kornfeil na KTM při VC Rakouska Moto3 2018
Jakub Kornfeil na KTM při VC Rakouska Moto3 2018 | Foto: Jakub Kornfeil via Flickr

Spielberg - Jakub Kornfeil si ve Velké ceně Rakouska silničních motocyklů třídy Moto3 připsal další tři body za 13. místo. Nenavázal tak pódiovým umístěním na třetí místo, které o týden dříve získal před domácími fanoušky v Brně.Karel Abraham v MotoGP nebodoval.

Český jezdec se po startu z páté řady brzy probojoval do první desítky a kolem desáté pozice se pohyboval celou první část závodu. Šest kol před koncem se pilot týmu Redox Prüstel GP posunul na desátou pozici. Pak ale ve skupině zaváhal a cílovou čáru proťal na 13. pozici.

"S dneškem rozhodně nejsem spokojený. Stálo opravdu hodně úsilií, abychom se dotáhli nejdřív na Caneta a pak na kluky, co bojovali o sedmičku. Na poslední kolo jsem byl připravený. Rvát se o top ten byl v daný moment hlavní cíl. Jenže v nájezdu do posledního kola jsem musel mimo stopu. To mě v průjezdu prvním sektorem stálo asi jeden a půl vteřiny. To je ztráta, která se během jednoho kola nedá stáhnout," uvedl 25letý závodník.

Pro vítězství si dojel Kornfeilův týmový kolega Marco Bezzecchi, který tak navýšil vedení v šampionátu. Český jezdec je s 80 body sedmý.

Italská značka Ducati potvrdila, že se jí na rakouském okruhu daří. Lídr šampionátu Marc Marquez na Hondě se nedokázal vypořádat se svým krajanem Jorgem Lorenzem, který vyhrál. Třetí byl další tovární jezdec Ducati, Andrea Dovizioso.

Podobně jako v nejslabší třídě, také v Moto2 v neděli vyhrál Ital v čele seriálu. Francesco Bagnaia o dvě desetiny vteřiny porazil brněnského vítěze Miguela Oliveiru z Portugalska, který je zároveň i jeho největším vyzyvatelem v boji o titul.

Abraham obsadil na dva roky staré Ducati Angel Nieto Teamu 21. místo. Od bodované patnáctky ho dělilo 23,2 vteřiny.

Velká cena Rakouska, závod mistrovství světa silničních motocyklů ve Spielbergu:

Moto3: 1. Bezzecchi (It./KTM) 37:13,198, 2. Bastianini (It./Honda) -0,473, 3. Martín (Šp./Honda) -0,544, 4. Arenas (Šp./KTM) -1,373, 5. Dalla Porta (It./Honda) -1,421, 6. Masiá (Šp./KTM) -1,519, …13. Kornfeil (ČR/KTM) -9,671.

Průběžné pořadí MS (po 11 z 19 závodů): 1. Bezzecchi 158, 2. Martín 146, 3. Di Giannantonio (It./Honda) 121, 4. Canet (Šp./Honda) 118, 5. Bastianini 117, 6. Rodrigo (Arg./KTM) 84, 7. Kornfeil 80.

Moto2: 1. Bagnaia (It./Kalex) 37:45,914, 2. Oliveira (Portug./KTM) -0,264, 3. Marini -5,953, 4. Pasini (oba It./Kalex) -6,114, 5. Navarro (Šp./Kalex) -8,554, 6. Binder (JAR/KTM) -8,944.

Průběžné pořadí MS (po 11 z 19 závodů): 1. Bagnaia 189, 2. Oliveira 186, 3. Á. Márquez (Šp./Kalex) 113, 4. Binder 111, 4. Baldassarri (It./Kalex) 106, 6. Mir (Šp./Kalex) 103.