Kornfeilovo řádění sledovali i na vesmírné stanici. To jsou nejlepší fotky z brněnské Grand Prix

Podívejte se na nejlepší fotografie z Velké ceny České republiky, která se jela o víkendu v Brně.
Velká cena je tradičním vrcholem programu Masarykova okruhu. Do Brna se svět MS silničních motocyklů tradičně těší. Není to jen kvůli náročné trati, ale také díky místním dívkám, jež jsou hvězdami MotoGP považovány za jedny z nejkrásnějších na světě.
Moravské, české či slovenské krásky zaujmou kdekoho. V tomto případě traťového komisaře.
Na trati pak české fanoušky nejvíc zaujaly výkony Jakuba Kornfeila, jenž si v závodě Moto3 dojel pro skvělé třetí místo.
Závody silných motorek jsou plné nástrah a pádů. Němec Stefan Bradl startující na divokou kartu skončil v kotrmelcích hned v prvním kolem závodu MotoGP.
Foto: ČTK
Sport ČTK Reuters Sport, ČTK, Reuters
6. 8. 2018 14:00
Podívejte se na nejhezčí fotografie z motocyklové Grand Prix, kterou o víkendu hostil brněnský Masarykův okruh.
 

Právě se děje

před 26 minutami

Polovina kontrolovaných e-shopů v prvním čtvrtletí porušila zákon, zjistila inspekce

Polovina internetových obchodů, které kontrolovala v letošním prvním čtvrtletí Česká obchodní inspekce (ČOI), porušila předpisy. Nejčastěji se zjištěná pochybení týkala zákona o ochraně spotřebitele a inspekce za ně uložila pokuty za téměř 1,5 milionu korun. V tiskové zprávě to v pondělí uvedla ČOI, která ve sledovaném období, poznamenaném epidemií nemoci covid-19, provedla meziročně šestkrát více kontrol e-shopů. Vzhledem k uzavření mnohých kamenných prodejen kvůli protikoronavirovým opatřením se totiž prodej přes internet výrazně zvýšil.

"Výsledky kontrol v 1. čtvrtletí 2021 potvrzují, že u internetového prodeje dochází stále k vysokému počtu porušování spotřebitelské legislativy," uvedl ředitel ČOI Mojmír Bezecný. Podle něj e-shopy často neinformují zákazníky o subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů nebo o jejich právech týkajících se reklamace zboží. Dopouští se i nekalých obchodních praktik a často poskytují lživé či neúplné údaje o výrobku, dodal.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 42 minutami

Dálnice uzavřená kvůli popraskané vozovce způsobuje na Olomoucku dopravní komplikace

Dálnice D35 ve směru z Olomouce na Ostravu je uzavřena kvůli nehodě nákladního a osobního auta. Nehoda se stala na 279. kilometru, všechny nájezdy ve směru na Ostravu jsou uzavřeny, informoval mluvčí policie Libor Hejtman. Provoz je podle Ředitelství silnic a dálnic odkloněn na exitu 276 Holice. Okolnosti nehody se vyšetřují.

Dálnice je uzavřena od 275. kilometru. "Všechny nájezdy na 276. kilometru exit Holice ve směru na Ostravu jsou uzavřené a to od Olomouce i od Přerova. Řidiči mohou zpět na dálnici D35 najet na 290. kilometru exitu Velký Újezd," uvedl mluvčí policie.

Komplikace na dálnici D35 zkomplikoval o víkendu také teplem poškozený povrch a to v úseku mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem. Dálnice D35 je nyní v úseku od 281. kilometru do 290. kilometru zcela uzavřena v obou směrech. Kvůli zvlněné vozovce tam poté havarovala čtyři osobní auta a nákladní vůz, při nehodách utrpělo deset lidí lehčí zranění. Záchranáři zraněné ošetřili a některé převezli do nemocnice.

Další zprávy