Chytrému Kornfeilovi k senzační jízdě v Brně pomohl soupeř i randál u trati

Radek Vičík Radek Vičík
4. 8. 2018 15:52
Vítěz kvalifikace na VC Brna Jakub Kornfeil se v posledním kole vyvezl za britským soupeřem, který mu pomohl k času rychlejšímu o téměř půl vteřiny.
Jakub Kornfeil slaví vítězství v kvalifikaci Moto3 v Brně.
Jakub Kornfeil slaví vítězství v kvalifikaci Moto3 v Brně. | Foto: Jakub Kornfeil via Flickr

Brno - Jako v pohádce se cítil Jakub Kornfeil po sobotní kvalifikaci třídy Moto3 v rámci Velké ceny České republiky silničních motocyklů. Nejen, že se poprvé v životě postaví na pole position, navíc se to 25letému jezdci podařilo jako prvnímu domácímu závodníkovi v českém či československém podniku mistrovství světa.

"Závěr kvalifikace můj tým zvládl naprosto skvěle. Patří jim moc velký dík. Hrozně moc děkuju také partnerům a fanouškům za skvělou atmosféru. Podél celé trati byl pořádný randál a to je nádherné!" radoval se jezdec, který se letos po dvou letech vrátil do sedla stroje KTM.

Pilot týmu Redox Prüstel GP o sobě dal vědět už během volných tréninků, kdy skončil na druhé pozici. Ale neusnul na vavřínech, protože věděl, že na vítězství v kvalifikaci je potřeba ještě přidat.

Na ideální kolo si musel počkat až do samotného závěru, kdy zúřadovala taktika. "Problémem byl první úsek, kde jsme věděli, že potřebujeme slip stream (aerodynamický vzduchový pytel, pozn. red.) na to, aby tam padlo rychlé kolo. V kvalifikaci to bylo stejné. Museli jsme trošku taktizovat, a to se nakonec vyplatilo. I když jsme čekali až do úplného závěru a rychlé kolo nám vyšlo tak tak, rozhodně to stálo za to," řekl Kornfeil.

Do rozhodujícího kola vjel v tandemu s Angličanem Johnem McPheem. Prvním sektorem prolétl český jezdec absolutně nejrychleji. V druhém nahnal další cenné desetiny a po průjezdu třetím sektorem se náskok přiblížil bezmála půl vteřině. Náskok si udržel až do cíle, v němž celkové druhé místo patřilo právě jeho "parťákovi" McPheemu.

Z času 2.07:981 byl Kornfeil nadšený. "Ve třetím sektoru jsem byl hodně rychlý, takže jsem McPheeho předjel a do poslední části trati najížděl sám. Padl tam neskutečný čas. Jako jediný jsem jel pod 2:08, což je fantastické," dodal.

V první řadě nedělního závodu bude mít vedle Brita ještě dvacetiletého Španěla Marcose Ramireze, jenž obsadil třetí příčku. Závod startuje v 11:00 a sledovat ho můžete i v online přenosu na webu Aktuálně.cz. Stejně jako celé nedělní dění na Masarykově okruhu včetně ranních tréninků.