Fenomén MotoGP Márquez se upsal Hondě do roku 2024

ČTK ČTK
20. 2. 2020 11:54
Osminásobný mistr světa silničních motocyklů Marc Márquez ze Španělska bude i nadále hájit barvy továrního týmu Repsol Honda v královské kategorii MotoGP.
Marc Márquez.
Marc Márquez. | Foto: Reuters

Sedmadvacetiletý závodník prodloužil s týmem smlouvu o další čtyři roky, s Hondou by tak měl jezdit minimálně do roku 2024.

"Jsem hrdý, že budu s Hondou spolupracovat i další čtyři roky. Honda mi dala v roce 2013 příležitost v MotoGP a od prvního roku jsme společně dosahovali úspěchů. Společně chceme být úspěšní i nadále a plnit si naše cíle," uvedl Márquez.

Rodák z Cervery se stal v roce 2010 mistrem světa ve třídě do 125 ccm, o dva roky později ovládl kategorii Moto2 a následně přešel do MotoGP. I zde hned v první sezoně vybojoval titul a doposud jich získal šest. Jen v roce 2015 byl třetí. V MotoGP doposud odjel 127 závodů, připsal si 56 výher a pětadevadesátkrát se prosadil na stupně vítězů.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Letošní květen byl celosvětově nejteplejší od začátku měření v roce 1979

Letošní květen byl celosvětově v průměru nejteplejší od zahájení těchto měření v roce 1979. Na Havajských ostrovech byla zaznamenána rekordní koncentrace skleníkového plynu oxidu uhličitého (CO2) v atmosféře. Na oba rekordy, znepokojivé pro vývoj klimatu, podle agentury DPA upozornila Světová meteorologická organizace (WMO).

Globálně nejteplejší květen zaznamenala na základě svých dat evropská služba Copernicus. Podle ní byla během minulého měsíce průměrná teplota celosvětově o 0,63 stupně vyšší, než byl průměr v letech 1981 až 2010.

Ukazatele klimatické změny dosáhly nových nejvyšších hodnot, konstatovala dnes mluvčí WMO Clare Nullisová. "To má velký vliv na rozmanitost druhů a přírodu," upozornila mluvčí.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Nezaměstnanost v USA v květnu překvapivě klesla. Analytici kvůli koronaviru očekávali opak

Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech v květnu překvapivě klesla na 13,3 procenta z dubnové hodnoty 14,7 procenta. V pátek to oznámilo americké ministerstvo práce. Uplatnění na trhu práce našlo zhruba 2,5 milionu lidí, což znamená, že ti, kteří byli kvůli dopadům koronaviru propuštěni, se v květnu zpět do práce vraceli rychleji, než se čekalo.

Analytici předpokládali, že kvůli pandemii způsobené šířením koronaviru se míra nezaměstnanosti dostane v květnu až ke dvaceti procentům. Byla by tak nejvýše od velké hospodářské krize ve 30. letech minulého století.

Zdroj: ČTK
Další zprávy