Jakub Kornfeil: "Bludný Holanďan", jehož proslavily výsledky i skok na motorce

Radek Vičík Radek Vičík
21. 1. 2020 14:52
Projděte si s námi kariéru motocyklového závodníka Jakuba Kornfeila, který v pondělí nečekaně oznámil, že se závodní kariérou končí.
Jakub Kornfeil slaví třetí místo v závodě Moto3 v Assenu.
Jakub Kornfeil slaví třetí místo v závodě Moto3 v Assenu. | Foto: JNyk

Nečekané prohlášení

Přišlo to jako blesk z čistého nebe. Jakub Kornfeil v pondělí rozeslal médiím obsáhlou tiskovou zprávu, jejíž hlavní informace zněla: "Tímto vám tedy dnešním dnem všem oznamuji, a to nejen všem v naší malé krásné zemi, ale celé světové motocyklové rodině, že Jakub Kornfeil končí na poli profesionálního motocyklového závodníka." Uzavřela se tak kariéra jezdce, který v mistrovství světa silničních motocyklů závodil nepřetržitě od roku 2009.

 

Právě se děje

před 18 minutami

V Jihlavě narazil vlak do lokomotivy, oba stroje vykolejily

Na nádraží v Jihlavě se srazil nákladní vlak s lokomotivou kvůli nedodržení zákazu jízdy. Oba stroje vykolejily, nikdo se nezranil. Provoz na Trati Brno - Jihlava byl v úseku Jihlava - Luka nad Jihlavou zastavený. Podle informací na webu Českých drah bude obnovený nejdřív po 12:00.

Nehoda se podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala stala v 6:00. "Došlo tam k nedovolené jízdě nákladního vlaku kolem návěsti zakazující jízdu a následné srážce s odstavenou lokomotivou a vykolejení," řekl Drápal. Škoda zatím nebyla vyčíslená.

Zdroj: ČTK
Další zprávy