Viňalese u Yamahy příští rok doplní Quartararo, Rossiho budoucnost je nejistá

ČTK ČTK
29. 1. 2020 15:08
Italská motocyklová legenda Valentino Rossi po této sezoně skončí v týmu Yamaha. Představitelé tovární stáje ve středu oznámili, že ho od roku 2021 nahradí francouzský mladík Fabio Quartararo
Valentino Rossi.
Valentino Rossi. | Foto: Reuters

Zda bude brzy jednačtyřicetiletý Rossi pokračovat v jiném týmu, se teprve rozhodne.

Jeden z nejúspěšnějších jezdců historie Rossi závodí od roku 1996. Je devítinásobným mistrem světa, z toho sedmkrát triumfoval v královské kubatuře. V ní je ve 40 letech nyní nejstarším závodníkem.

Podle vyjádření japonské stáje by se měl Rossi rozhodnout v polovině této sezony, zda bude jezdit i příští rok. Jednou z variant je odchod do satelitního týmu Petronas Yamaha, kde by se mohl napřesrok setkat s nevlastním bratrem Lucou Marinim

Dvacetiletý Quartararo zakončil první rok v MotoGP na pátém místě. Od příští sezony bude parťákem španělského jezdce Mavericka Viňalese, který nedávno prodloužil s Yamahou smlouvu do roku 2022.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Průzkum: Půlce řemeslníků ubylo zakázek, pomoc státu jim nestačí

Každý druhý řemeslník v době epidemie koronaviru v Česku pociťuje nedostatek zakázek, více než třetina přitom nemá úspory vůbec žádné, nebo pouze na jeden měsíc. Pomoc od státu není dostatečná podle 64 procent oslovených řemeslníků. Vyplývá to v průzkumu portálu NejŘemeslníci.cz, jehož se zúčastnilo 532 řemeslnných subjektů. Portál dnes o výsledcích průzkumu informoval ČTK.

Plně nebo částečně může i v době epidemie koronaviru a vládních opatření proti šíření nákazy pracovat 93 procent řemeslníků. Nedostatek zakázek, který pociťuje 49 procent, víc než polovina řemeslníků připisuje obavám zákazníků o zdraví, případně omezením daným vládou. Zákazníci zakázky spíš ruší, menší část je odkládá na později. Téměř polovina dotázaných vnímá jako hlavní problém nedostatek nových zakázek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy