Viňalese u Yamahy příští rok doplní Quartararo, Rossiho budoucnost je nejistá

ČTK ČTK
29. 1. 2020 15:08
Italská motocyklová legenda Valentino Rossi po této sezoně skončí v týmu Yamaha. Představitelé tovární stáje ve středu oznámili, že ho od roku 2021 nahradí francouzský mladík Fabio Quartararo
Valentino Rossi.
Valentino Rossi. | Foto: Reuters

Zda bude brzy jednačtyřicetiletý Rossi pokračovat v jiném týmu, se teprve rozhodne.

Jeden z nejúspěšnějších jezdců historie Rossi závodí od roku 1996. Je devítinásobným mistrem světa, z toho sedmkrát triumfoval v královské kubatuře. V ní je ve 40 letech nyní nejstarším závodníkem.

Podle vyjádření japonské stáje by se měl Rossi rozhodnout v polovině této sezony, zda bude jezdit i příští rok. Jednou z variant je odchod do satelitního týmu Petronas Yamaha, kde by se mohl napřesrok setkat s nevlastním bratrem Lucou Marinim

Dvacetiletý Quartararo zakončil první rok v MotoGP na pátém místě. Od příští sezony bude parťákem španělského jezdce Mavericka Viňalese, který nedávno prodloužil s Yamahou smlouvu do roku 2022.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Dámský gambit na Netflixu vidělo 62 milionů lidí, v Česku je druhý

Minisérii z šachového prostředí Dámský gambit, ve které hlavní roli ztvárnila Anya Taylor-Joyová, na platformě Netflix vidělo 62 milionů lidí. Firma čísla sledovanosti obvykle nezveřejňuje, činí tak jen v případě mimořádných úspěchů. Netflix zveřejnil 23. října všech sedm dílů Dámského gambitu, které od té doby patří do desítky nejsledovanějších pořadů v USA, Velké Británii, Argentině nebo Izraeli. Momentálně je minisérie druhou nejžádanější položkou Netflixu v Česku, hned za čtvrtou řadou seriálu Koruna.

Podle Netflixu dále Dámský gambit obecně posílil zájem o šachy. Hledání tohoto slova na Googlu stouplo dvojnásobně, uživatelé serveru eBay.com dvakrát častěji hledají předměty související s šachami a webu Chess.com se pětinásobně zvýšil počet zaregistrovaných uživatelů.

Další zprávy