Velká výměna. Hamilton se svezl na Rossiho motorce, "Doktor" v monopostu šampiona F1

rav Monster Energy, rav
13. 12. 2019 18:15
Valentino Rossi a Lewis Hamilton si tento týden ve Valencii vyměnili své úspěšné závodní stroje. Zatímco šestinásobný mistr světa formule 1 se svezl na stroji MotoGP značky Yamaha, devítinásobný světový šampion v jedné stopě usedl do monopostu F1 Mercedes.
Rossi a Hamilton si vyměnili své úspěšné závodní stroje | Video: Monster Energy

Oba borci se v boxech španělského okruhu netajili vzájemným respektem a obdivem. Hamilton i Rossi se snažili navzájem naučit toho druhého co nejvíce ze své disciplíny a společně zajeli několik kol, během kterých sdíleli poznatky a rady.

Staronový šampion F1 byl nadšený: "Je úžasné vidět legendu, jakou je Valentino Rossi, jezdit v mém voze. Moc mě těšilo, jakou měl radost z jízdy a objevování vozu F1. Připomnělo mi to moji vlastní první jízdu ve formuli 1. Když kolem sebe vidíte celý tým, je to úplně nová věc."

Potom, co si vyzkoušel jízdu na motorce Yamaha YZR-M1 s Rossim, britský pilot dodal: "Bylo to strašně cool, jezdit na trati a vidět před sebou Valentina na stejném stroji."

Emocemi nešetřil ani devítinásobný světový šampion silničních motocyklů. "Byl jsem vždycky Lewisův velký fanoušek, ale teď jsem ještě větší. Zažili jsme fantastický den, během kterého se nejen setkaly dvě top třídy motorsportu, ale společně jsme i pracovali. Na den jsem se cítil jako opravdový závodník F1. Nechtěl jsem, aby ten den nikdy skončil," uvedl Rossi, jenž se ve Valencii na oplátku svezl v monopostu Mercedes-AMG F1 W08 EQ Power+.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Benátky pokutují neuctivé turisty, Češi se ve městě proháněli na kole

Italské Benátky se potýkají s neotesanými turisty, kteří porušují takzvané "urbánní dekorum", tedy pravidla slušného chování v historickém městě. 

Francouzský turista si vysloužil pokutu ve výši 150 eur (zhruba 3835 korun) za to, že na hlavním benátském kanále provozoval takzvaný paddleboarding, tedy jízdu na prkně vestoje s pádlem. Uvedla to dnes místní policie, která se zaměřuje i na dodržování pravidel slušného chování ve městě na laguně a provedla zátah proti "neuctivým" návštěvníkům. Ti se do starobylých Benátek opět vrací ve větším množství po posledním proticovidovém lockdownu.

Policie zmínila i další příklady pokleslého chování turistů, včetně případu dvou Čechů, kteří dostali pokutu ve výši 100 eur každý. Jeden z nich se projížděl po náměstíčku Campiello Selvatico na kole, druhý se proháněl před historickým palácem Palazzo Cavalli na elektrickém skútru.

Dvě Němky podle policie musely zaplatit pokutu v úhrnné výši 250 eur za to, že se slunily v bikinách u kostela San Stae, což policie označila za další příklad "degradace" města. Tři turisté z Bangladéše pak dostali každý pokutu 50 eur za to, že po historickém mostě Ponte della Costituzione hrkali s cestovními kufry na kolečkách.

Další zprávy