Velká výměna. Hamilton se svezl na Rossiho motorce, "Doktor" v monopostu šampiona F1

rav Monster Energy, rav
13. 12. 2019 18:15
Valentino Rossi a Lewis Hamilton si tento týden ve Valencii vyměnili své úspěšné závodní stroje. Zatímco šestinásobný mistr světa formule 1 se svezl na stroji MotoGP značky Yamaha, devítinásobný světový šampion v jedné stopě usedl do monopostu F1 Mercedes.
Rossi a Hamilton si vyměnili své úspěšné závodní stroje | Video: Monster Energy

Oba borci se v boxech španělského okruhu netajili vzájemným respektem a obdivem. Hamilton i Rossi se snažili navzájem naučit toho druhého co nejvíce ze své disciplíny a společně zajeli několik kol, během kterých sdíleli poznatky a rady.

Staronový šampion F1 byl nadšený: "Je úžasné vidět legendu, jakou je Valentino Rossi, jezdit v mém voze. Moc mě těšilo, jakou měl radost z jízdy a objevování vozu F1. Připomnělo mi to moji vlastní první jízdu ve formuli 1. Když kolem sebe vidíte celý tým, je to úplně nová věc."

Potom, co si vyzkoušel jízdu na motorce Yamaha YZR-M1 s Rossim, britský pilot dodal: "Bylo to strašně cool, jezdit na trati a vidět před sebou Valentina na stejném stroji."

Emocemi nešetřil ani devítinásobný světový šampion silničních motocyklů. "Byl jsem vždycky Lewisův velký fanoušek, ale teď jsem ještě větší. Zažili jsme fantastický den, během kterého se nejen setkaly dvě top třídy motorsportu, ale společně jsme i pracovali. Na den jsem se cítil jako opravdový závodník F1. Nechtěl jsem, aby ten den nikdy skončil," uvedl Rossi, jenž se ve Valencii na oplátku svezl v monopostu Mercedes-AMG F1 W08 EQ Power+.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sanders v průzkumu dále sílí, Bidenovi přebírá černošské voliče

Americký senátor Bernie Sanders si v průzkumu upevnil vedení v boji o prezidentskou nominaci Demokratické strany. Svému rivalovi Joe Bidenovi navíc přebírá černošské voliče, kteří dosud bývalého viceprezidenta upřednostňovali. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění společnosti Ipsos, jehož výsledky dnes zveřejnila agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Producent Weinstein skončil po odsuzujícím verdiktu v nemocnici

Bývalému filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi se cestou od soudu do vězení přitížilo a musel být převezen do nemocnice. Stalo se tak poté, co jej porota v pondělí uznala vinným ze sexuálního napadení a z lehčí formy znásilnění, za což mu hrozí až 29letý trest vězení. Dnes o tom informovala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy