Lajdáctví pořadatelů pokazilo český návrat. Tabuli s penalizací ukázali mylně dvakrát

9. 4. 2019 6:51
Po tříleté pauze se ve světovém motocyklovém šampionátu opět objevil český tým. Mladíci ze stáje ACCR Czech Talent Team - Willi Race debutovali v MS třídy Supersport 300, ale první víkend v Aragónu jim boje o světové body nepřinesl.
Oliver König ve španělském Aragónu při prvním závodním víkendu MS Supersport 300.
Oliver König ve španělském Aragónu při prvním závodním víkendu MS Supersport 300. | Foto: ACCR Czech Talent Team - Willi Race/Václav Duška Jr.

Poté, co po sezoně 2015 skončil tým AB Motoracing, v jehož barvách závodil v MS silničních motocyklů především Karel Abraham, chyběl v elitní kategorii i rodině superbiků domácí tým.

To ale letos změnila stáj ACCR Czech Talent Team - Willi Race. Ta vznikla jako jeden z konceptů komise silničních závodních motocyklů Autoklubu ČR s cílem dostat tuzemské talenty mezi světovou elitu. Oliver König a Vojtěch Schwarz se tak letos objeví v kompletním seriálu MS Supersport 300, který se jezdí během evropských podniků světového šampionátu superbiků.

Podivný dvojitý trest

První závod ve španělském Aragónu přivítal o víkendu více než 50 závodníků, takže o 30 míst na startu samotných bodovaných jízd se bojovalo v rámci  kvalifikací a o posledních šest v závodě poslední šance.

V něm si ani jeden z českých mladíků postup nevybojoval. König doplatil na lajdáctví pořadatelů. Celou dobu bojoval ve vedoucí skupině a dokonce i vedl. V soubojích si zkrátil trať přes obrubníky, za což mu byla signalizována penalizace. I po jejím splnění a další stíhací jízdě však trest nezmizel, takže znovu pustil soupeře před sebe a dojel na 14. pozici.

Jak se po závodě ukázalo, trest pro 17letého motorkáře měl být vypsán jen jednou. "Tabule s penalizací mi byla stále ukazována, takže jsem raději splnil to, co mi bylo ukazováno, abych nezpůsobil nějaké problémy sobě a týmu," řekl smutný König.

Ani jeho  o rok starší týmový kolega Schwarz se do vysněné nejlepší šestice nevešel, v cíli mu patřila 10. pozice. Přesto česká naděje zůstala pozitivní: "Víkend celkově hodnotím kladně, až na osobní zklamání ze soboty, kdy se nám nepodařilo postoupit. Tým fungoval skvěle a motorka také."

V Aragónu startovala také česká závodnice Alexandra Pelikánová. Ani ona se do hlavních závodů nepodívala, v Last Chance obsadila 12. pozici. "Mrzí mě, že jsem nepostoupila do hlavního závodu, ale jsem ráda, že si postupně zvykám na motorku a můj pocit z ní se neustále zlepšuje," uvedla 19letá závodnice týmu Kawasaki GP Project.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Pražská správa komunikací vypoví smlouvy na reklamní tabule, chce omezit vizuálním smog

Pražská Technická správa komunikací vypoví nájemní smlouvy na reklamní, informační a směrové tabule a reklamy na mostech v její správě. Důvodem je snaha vedení města omezit takzvaný vizuální smog. Některé smlouvy jsou pro správu, potažmo město nevýhodné. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Smlouvy správa vypoví třem firmám, a to Směrové tabule.cz, Bulldog reklama a AMMA, jejíž právním nástupcem je společnost Czech Outdoor.

Reklamní zařízení se v současné podobě podle vedení města podílejí na zahlcení prostoru a tvorbě zmíněného vizuálního smogu. "V mnoha případech také představují překážku pěšímu pohybu, neboť jsou umisťovány do prostoru chodníku. Směrové tabule slouží převážně reklamním účelům a duplikují kultivovanější formát na již existujících sloupech a stožárech," píše se v dokumentu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy