Nabité MotoGP: "týmu snů" Hondy budou vzdorovat Rossi, Ducati i ambiciózní Suzuki

Honda letos nasadila jeden z nejsilnějších továrních týmů v celé historii šampionátu. Marc Marquez a Jorge Lorenzo mají dohromady dvanáct titulů mistra světa, z toho osm v MotoGP.
Marc Marquez se v pozici obhájce titulu šampiona MotoGP cítí jako ryba na vodě. V zimě toho kvůli operaci ramene tolik nenatrénoval, ale přirozený potenciál v kombinaci se vždy výborně připravenou Hondou z něj dělají i letos největšího favorita.
Po Yamaze a Ducati si Jorge Lorenzo letos vyzkouší další motorku z "velké trojky". Jestli dva extrémně sebevědomí Španělé pod jednou střechou přinesou týmu Repsol Honda ještě více vítězství, je otázkou. Po zkušenosti hlavně s prvním "partnerstvím" Lorenza s Rossim se může klidně stát, že ze vzájemného jiskření může ta střecha chytnout a shořet.
Pokud by o jménu šampiona rozhodovalo hlasování fanoušků, tak je jím "o parník“ Valentino Rossi. Kromě Španělů a soupeřů na trati by mu jubilejní desátý titul přáli snad všichni, kteří někdy v životě slyšeli o silničních motocyklových závodech. Letošní testy ale ukázaly, že ve 40 letech se mladíci stíhají přece jen už hůř.
Yamaha tak možná bude sázet spíš na o 16 let mladšího Mavericka Viňalese. Španěl zatím v elitní kubatuře zcela neprokázal svůj talent, letos má velkou šanci převzít roli týmového lídra.
Foto: Reuters
Radek Vičík Radek Vičík
7. 3. 2019 14:54
Podívejte se na všech dvaadvacet odvážných mužů v jedné stopě, kteří se letos utkají v královské třídě MotoGP v rámci 71. sezony světového šampionátu silničních motocyklů.
 

Právě se děje

Další zprávy