Nabité MotoGP: "týmu snů" Hondy budou vzdorovat Rossi, Ducati i ambiciózní Suzuki

Honda letos nasadila jeden z nejsilnějších továrních týmů v celé historii šampionátu. Marc Marquez a Jorge Lorenzo mají dohromady dvanáct titulů mistra světa, z toho osm v MotoGP.
Marc Marquez se v pozici obhájce titulu šampiona MotoGP cítí jako ryba na vodě. V zimě toho kvůli operaci ramene tolik nenatrénoval, ale přirozený potenciál v kombinaci se vždy výborně připravenou Hondou z něj dělají i letos největšího favorita.
Po Yamaze a Ducati si Jorge Lorenzo letos vyzkouší další motorku z "velké trojky". Jestli dva extrémně sebevědomí Španělé pod jednou střechou přinesou týmu Repsol Honda ještě více vítězství, je otázkou. Po zkušenosti hlavně s prvním "partnerstvím" Lorenza s Rossim se může klidně stát, že ze vzájemného jiskření může ta střecha chytnout a shořet.
Pokud by o jménu šampiona rozhodovalo hlasování fanoušků, tak je jím "o parník“ Valentino Rossi. Kromě Španělů a soupeřů na trati by mu jubilejní desátý titul přáli snad všichni, kteří někdy v životě slyšeli o silničních motocyklových závodech. Letošní testy ale ukázaly, že ve 40 letech se mladíci stíhají přece jen už hůř.
Yamaha tak možná bude sázet spíš na o 16 let mladšího Mavericka Viňalese. Španěl zatím v elitní kubatuře zcela neprokázal svůj talent, letos má velkou šanci převzít roli týmového lídra.
Foto: Reuters
Radek Vičík Radek Vičík
7. 3. 2019 14:54
Podívejte se na všech dvaadvacet odvážných mužů v jedné stopě, kteří se letos utkají v královské třídě MotoGP v rámci 71. sezony světového šampionátu silničních motocyklů.
 

Právě se děje

před 13 minutami

Pomohu republikánům příští rok vyhrát volby do Kongresu, přislíbil Trump

Bývalý americký prezident Donald Trump chce pomoci republikánům ve volbách do Kongresu v roce 2022. Řekl to v sobotním projevu k dárcům Celostátního výboru Republikánské strany (RNC). Zároveň však ostře zkritizoval lídra republikánské menšiny v Senátu Mitche McConnella a poznamenal, že je stále zklamaný z přístupu svého někdejšího viceprezidenta Mikea Pence. Informovala o tom agentura Reuters.

Trump k dárcům ve floridském Palm Beach promluvil na večeři ve svém letovisku Mar-a-Lago. Podle Reuters dal najevo, že jej stále trápí, že není prezidentem, přestože ho ve volbách 3. listopadu porazil demokrat Joe Biden, který je nynějším šéfem Bílého domu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy