Jel jsem jako zamlada, liboval si čtyřicátník Rossi po druhém místě v Argentině

Radek Vičík Radek Vičík
1. 4. 2019 20:54
Třiadvacet let po svém debutu ve světovém šampionátu silničních motocyklů je Valentino Rossi stále mezi elitou. Populární "Doktor" to dokázal druhým místem v nedělním závodě třídy MotoGP v Argentině.
Valentino Rossi slaví druhé místo ve Velké ceně Argentiny třídy MotoGP.
Valentino Rossi slaví druhé místo ve Velké ceně Argentiny třídy MotoGP. | Foto: Yamaha Racing

I když na okruhu Termas de Rio Hondo od startu jasně panoval obhájce titul Marc Marquez, Rossi se stále držel mezi "nejlepšími ze zbytku pole" a v závěru potvrdil své zkušenosti a psychickou sílu.

Jako už mnohokrát dříve zaútočil až v posledním kole a Andreu Doviziosa na Ducati připravil v sedmé zatáčce o druhou pozici. Na stupně vítězů se tovární jezdec Yamahy postavil poprvé od Sachsenringu v červenci loňského roku. "Jel jsem jako zamlada," prohodil s úsměvem čtyřicátník s číslem 46 na kapotě.

V cíli byl miláček fanoušků, kteří po úspěšném předjížděcím manévru v ochozech doslova explodovali nadšením, nesmírně spokojený. "Jsem moc šťastný. Je to skvělý výsledek pro mě, můj tým i Yamahu, protože to čekání na pódium už bylo i vzhledem k dvěma chybám na konci loňské sezony dlouhé. Takový výsledek jsme potřebovali," liboval si Rossi.

"V závodě jsem sice čekal rychlejší tempo než Dovi (Andrea Dovisiozo), ale držel jsem se za ním. Věděl jsem o dvou třech místech, kde jsem byl rychlejší. V posledním kole jsem to zkusil a vyšlo to," dodal jezdec Yamahy.

Rossi ve světovém šampionátu debutoval 31. března 1996 v Malajsii ve třídě do 125 ccm. Ještě téhož roku oslavil v Brně první vítězství, premiérový titul získal v sezoně 1997. Dnes má na svém kontě devět korun mistra světa, ta poslední je ale z roku 2009. V seriálu vyhrál už 115 Grand Prix, z toho 89 v MotoGP a její předchůdkyní, třídě do 500 ccm.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Slovenská policie zadržela bývalého policejního prezidenta Lučanského

Elitní jednotka slovenské policie NAKA zadržela bývalého policejního prezidenta Milana Lučanského. Podle slovenského Denníku N se kauza týká akce s krycím názvem Jidáš, v rámci níž byli zatčeni i náměstek ředitele Slovenské informační služby (SIS) Boris Beňa nebo Petr Gašparovič, který byl donedávna šéfem kontrarozvědky SIS.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hongkongský aktivista Jimmy Lai byl obviněn z podvodu

V Hongkongu byl zatčen místní mediální magnát a obhájce demokracie Jimmy Lai. Čelí obvinění z podvodu. Ve čtvrtek se objevil u soudu, kde mu byla odepřena kauce, napsala agentura AP.

Jimmy Lai založil společnost Next Digital, která vydává list Apple Daily. Patřil mezi deset osob zatčených 10. srpna kvůli údajnému porušení zákona o národní bezpečnosti a tajné dohodě s cizí zemí. Později byl třiasedmdesátiletý Lai propuštěn na kauci, ale policie v říjnu provedla razii v jeho kancelářích a odnesla si dokumenty. Ve středu byl Lai a dva manažeři firmy Next Digital obviněni z podvodu, protože prý porušili nájemní podmínky kancelářských prostor Next Digital.

Obvinění z podvodu sice nespadá pod nový zákon o národní bezpečnosti, je však další ukázkou zákroku proti osobám s prodemokratickým smýšlením v bývalé britské kolonii. Ta byla v roce 1997 předána Pekingu s příslibem zachování nezávislého způsobu života ve městě po dobu 50 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy