FOTO Lorenzo, Rossi a další krotitelé divokých šelem MotoGP

Španělský jezdec Jorge Lorenzo obhajuje titul šampiona MotoGP. Podívejte se na vizitku úřadujícího šampiona i jeho 23 soupeřů.
04 Andrea Dovizioso (Itálie, Ducati). Zkušený, ale stále ještě relativně mladý  jezdec vyměnil satelitní Yamahu za tovární Ducati. Být nástupcem Rossiho, to je pro každého Itala velká čest a výzva v jednom. Statistika v MotoGP před sezonou 2013: 88 odjetých Velkých cen, 1 vítězství, 1 pole position, 986 bodů.
5 Colin Edwards (USA, FTR-Kawasaki). Američan se loni trápil a také zdraví mu nesloužilo na 100%. Sympatický Texasan je po předsezonních testech spokojený a těší se na souboje mezi jezdci CRT. Statistika v MotoGP před sezonou 2013: 168 odjetých Velkých cen, bez vítězství, 3 pole positions, 1190 bodů.
6 Stefan Bradl (Německo, Honda). Největší naděje německého motocyklového sportu od dob legendárního Antona Manga dostává od Hondy stejný "materiál" jako jezdci továrního týmu. Může tak myslet hodně vysoko. Statistika v MotoGP před sezonou 2013: 18 odjetých Velkých cen, 135 bodů.
7 Hiroši Aojama (Japonsko, FTR). Po ne příliš vydařeném intermezzu v MS superbiků se mistr světa dvěstěpadesátek vrací do MotoGP v sedle stroje CRT v barvách stáje Avintia Blusens. Statistika v MotoGP před sezonou 2013: 30 odjetých Velkých cen, 154 bodů.
Foto: Yamaha Racing
Radek Vičík Radek Vičík
4. 4. 2013 7:30
Nedělní Velkou cenou Kataru odstartuje další ročník světového šampionátu MotoGP. Podívejte se na kompletní přehled jezdců elitní třídy, mezi nimiž jsou poprvé v historii hned dva čeští zástupci.

Praha - Nedělní Velkou cenou Kataru odstartuje další ročník světového šampionátu MotoGP. Podívejte se na kompletní přehled jezdců elitní třídy, mezi nimiž jsou poprvé v historii hned dva čeští zástupci.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

před 1 hodinou

Bývalé polské velvyslankyni v Praze hrozí vězení za šikanu podřízených

Bývalá polská velvyslankyně v Praze stane před soudem kvůli údajnému týrání podřízených. V případě odsouzení jí hrozí až pět let vězení, napsal dnes zpravodajský server Onet.pl s odvoláním na mluvčí varšavské prokuratury.

Prokuratura podle portálu po 16 měsících vyšetřování poslala varšavskému soudu obžalobu, podle které se diplomatka půldruhého roku - prakticky od svého nástupu v Praze - dopouštěla týrání sedmi podřízených. O podezřeních vůči velvyslankyni ministerstvo zahraničí vědělo přinejmenším od loňského léta, uvedl Onet.

Onet v souladu s polskými předpisy označuje obžalovanou jen jako Barbaru Ć. Polskou velvyslankyní v Praze byla až do června Barbara Ćwiorová, než ji prezident Andrzej Duda odvolal.

Vyšetřovatelé se případem zabývali od loňského července, kdy trestní oznámení na velvyslankyni kvůli mobbingu, tedy šikaně a diskriminaci v práci, podal generální ředitel ministerstva Andrzej Papierz. K porušování práv pracovníků později prokuratura přidala vážnější obvinění z týrání podřízených. Za první bod obžaloby hrozí dva roky vězení, za druhý až pět let.

Další zprávy