FOTO Rychlá, štíhlá, nadupaná. Nová zbraň Karla Abrahama

Podívejte se na nový motocykl, se kterým bude v nadcházející sezoně MotoGP jezdit Karel Abraham.
Karel Abraham a jeho stroj ART-Aprilia, S ním se bude měřit především s ostatními jezdci strojů specifikace CRT. Tedy kromě jiných také s Lukášem Peškem.
Abraham mění motocykl po dvou letech. Kvůli otřesnému přístupu Ducati jeho tým odmítl dál jezdit na polotovárním stroji italské značky
...českému jezdci s ním pomáhal jeho dlouholetý šéfinženýr Marco Grana.
Hlavním bodem čtvrtečního programu bylo slavnostní odhalení nové motorky...
Foto: Eduard Erben
Eduard Erben
24. 1. 2013 17:05
Český motocyklový závodník předvedl v pražské kapli Sacre Coeur svůj motocykl ART-Aprilia.

Praha - Český motocyklový závodník Karel Abraham předvedl v pražské kapli Sacre Coeur svůj motocykl ART-Aprilia. Prohlédněte si stroj, se nímž bude v MotoGP bojovat, a seznamte se i s lidmi, kteří ho obklopují.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Severovýchod Kanady zápasí s prudkou zimní bouří, pomáhají dvě stovky vojáků

Do provincie Nový Foundland na severovýchodě Kanady v neděli vláda vyslala dvě stovky vojáků, kteří mají pomoci místním obyvatelům zvládnout prudký nápor zimní bouře. Oznámil to ministr obrany Harjit Sajjan. Spolu s vojáky směřují do oblasti nákladní letouny a vrtulníky.

Správní středisko provincie St. John's zasypalo 75 centimetrů sněhu a situaci komplikuje vítr o síle až 130 kilometrů v hodině. Mnoho silnic je kvůli kalamitě neprůjezdných, v provincii byl vyhlášen stav nouze. Pomoc armády se v příštích dnech zvýší, do regionu zamíří další vojáci, řekl ministr Sajjan.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Účastníci berlínské konference se dohodli na dodržování embarga v Libyi

Účastníci konference o Libyi se v neděli dohodli na dodržování stávajícího zbrojního embarga a jeho lepší kontrole. Zavázali se také, že ukončí vojenskou podporu znesvářených stran. Na tiskové konferenci po skončení konference to uvedli generální tajemník OSN António Guterres německá kancléřka Angela Merkelová, která schůzku na nejvyšší úrovni svolala.

"Nemůžu dostatečně zdůraznit, že neexistuje žádné vojenské řešení konfliktu v Libyi, na tom se shodli všichni účastníci konference," řekl Guterres. "A dnes se také všichni účastníci této konference zavázali do tohoto ozbrojeného konfliktu nebo vnitřních záležitostí Libye nezasahovat," poznamenal.

"Můžu potvrdit, že všichni jsou zajedno, že chceme respektovat zbrojní embargo, a že bude také více kontrolováno než v minulosti," uvedla zase Merkelová, podle níž je důležité, aby závěry konference nyní potvrdila také Rada bezpečnosti OSN.

Berlínského jednání se zúčastnili mimo jiné ruský prezident Vladimir Putin, francouzský prezident Emmanuel Macron nebo americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy