FOTO Pešek se poprvé svezl na motorce MotoGP

Lukáš Pešek se v pondělí vrátil do kolotoče mistrovství světa silničních motocyklů po dva a půl roku trvající pauze. Teď ovšem postoupil mezi elitu do MotoGP.
Stalo se to díky týmu IodaRacing Project, který českému jezdci nabídl možnost osedlat jeho stroj s šasi Suter a motorem BMW.
V Sepangu se Lukáš Pešek zatím zaměřil hlavně na seznámení se s motorkou a nastavení spolupráce s mechaniky.
Lukáš Pešek po odchodu z Moto2 v půlce roku 2010 vyzkoušel několik strojů a šampionátů, teď věří v úspěšný comeback do MS.
Krátce před letem do Malajsie absolvoval tým IodaRacing Project slavnostní prezentaci v Trevisu
Foto: Media Pesek52
Radek Vičík Radek Vičík
4. 2. 2013 22:30
Český motocyklový závodník začal v pondělí testy v malajském Sepangu.

Sepang - Čekání skončilo a Lukáš Pešek se mohl poprvé v kariéře svézt na motocyklu MotoGP. Stalo se tak v pondělí v Sepangu, kde spolu s celým týmem IodaRacing Project začal testy. V pondělí šlo o zkoušky jednotných elektronických jednotek Magneti Marelli pro kategorii CRT.

Český jezdec měl původně v plánu daleko větší porci kilometrů, ale kvůli poruše motocyklu s podvozkem Suter a motorem BMW a nepříznivým povětrnostním podmínkám odkroužil v Sepangu jen 19 kol.

"Bohužel jsem se dnes svezl až ke konci dne. Dopoledne jezdil týmový kolega, a když jsem měl na motocykl usednout já, tak se motorka porouchala. Museli jsme tedy přestavět druhý stroj, odpoledne však začalo pršet. Ujel jsem celkem devatenáct kol a pocity z první jízdy nejsou vůbec špatné. Naše motorka je oproti superbikovým speciálům menší, ale ovládá se dobře," popsal svoje dojmy Pešek.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Oběti střelce v Ostravě připomene mše, krevní centrum povolává dárce

Na mnoha místech nejen v Moravskoslezském kraji ve středu lidé uctí památku obětí střelby ve Fakultní nemocnici v Ostravě, při které zemřelo šest lidí a tři byli zraněni. Ostravští zastupitelé budou držet minutu ticha a jednat o pomoci pozůstalým. V nemocniční kapli Fakultní nemocnice bude v 16:00 pomocný biskup Martin David sloužit mši svatou. Na několika místech budou kondolenční knihy.

Památku obětí uctí návštěvníci koncertu Bohemian Metal Rhapsody, který začíná v 19:00 v kostele svatého Václava v Opavě. Vstupné na koncert bude dobrovolné, vybrané peníze se rozdělí mezi nadační fondy a rodiny pozůstalých.

Krevní centrum Fakultní nemocnice poprosilo dárce, aby ve středu přišli darovat krev. Potřebuje doplnit krev skupiny 0 minus.

Zdroj: ČTK
Další zprávy